Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Narciarstwo biegowe
Wielka nagroda dla gwiazdy
27.04.2010 19:27 -

Polski Związek Narciarski nagrodził dziś w Krakowie Justynę Kowalczyk i jej trenera Aleksandra Wierietielnego. Otrzymali nagrody finansowe za wyniki tego sezonu.

więcej »
Northug zdobył królewskie złoto
28.02.2010 20:55 - MAS

Norweg Petter Northug po fantastycznym finiszu wygrał bieg narciarski na 50 km stylem klasycznym, ostatnią z indywidualnych konkurencji igrzysk olimpijskich w Vancouver. Największym pechowcem dnia był  Szwajcar Dario Cologna, który upadł na ostatnich metrach przed metą.

więcej »
Justyna Kowalczyk: Trzeba być szczęściarzem
28.02.2010 10:41 -

- Tak się składa, że nawet Marit Bjoergen nie ma tego co ja. Mam mistrzostwo świata, mam Puchar Świata, mam Tour de Ski, którego Marit nie ma i mam mistrzostwo olimpijskie. Trzeba być szczęściarzem - mówi czterokrotna już medalistka olimpijska Justyna Kowalczyk.

więcej »
JUSTYNA KOWALCZYK MA ZŁOTO!!! Fenomenalny bieg na koniec igrzysk
27.02.2010 22:15 - MAS

Justyna Kowalczyk po raz trzeci na podium igrzysk olimpijskich w Vancouver i wreszcie ma złoto! Polka wygrała morderczy bieg na 30 km techniką klasyczną, o 0,3 sekundy wyprzedzając na mecie Norweżkę Marit Bjoergen. Największe gwiazdy biegów narciarskich stoczyły fascynującą walkę o zwycięstwo, wieńcząc tak wspaniałe dla nich igrzyska.

więcej »
Polska sztafeta na półmetku była na czele, ale ostatecznie zajęła szóste miejsce
25.02.2010 21:05 -

Norweżki bezapelacyjnie wygrały olimpijski bieg sztafetowy 4x5 km. Tym samym Marit Bjoergen, która finiszowała z dużą przewagą na ostatniej zmianie zdobyła swój trzeci złoty medal! Polki po drugim odcinku były na czele dzięki fantastycznemu występowi Justyny Kowalczyk, ale ostatecznie zajęły szóstą lokatę.

więcej »
Złoto dla Szwedów, srebro dla finiszu Northuga
24.02.2010 22:32 -

Szwedzi wygrali olimpijski bieg sztafet męskich 4x10 km w Whistler. Srebro, po fantastycznym finiszu Pettera Northuga, przypadło Norwegom, a brąz Czechom.

więcej »
Biegaczki dziewiąte w drużynowym sprincie
22.02.2010 22:57 -

Miłą niespodziankę sprawiły Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec, które w drużynowym biegu sprinterskim awansowały do finału, zajmując 9. miejsce. Złoto zdobyły Niemki. Wśród mężczyzn zwyciężyła Norwegia, Polacy nie zakwalifikowali się do decydującej rozgrywki.

więcej »
Dwóch Szwedów na podium biegu łączonego
21.02.2010 00:10 -

Szwed Marcus Hellner wygrał bieg łączony mężczyzn na 30 km. Srebrny medal zdobył Tobias Angerer z Niemiec, a brąz kolejny Szwed Johan Olsson.

więcej »
Kowalczyk: Mam medal dzięki długim nogom
20.02.2010 12:39 - MAS

- Jestem spełnionym człowiekiem - powiedziała po medalowej dekoracji dwukrotna już medalistka igrzysk w Whistler Justyna Kowalczyk. Na ceremonii znów zabrakło trenera Aleksandra Wierietielnego.

więcej »
Justyna Kowalczyk o milimetry wygrała podium, zamiast radości były łzy
19.02.2010 22:38 - MAS

Justyna Kowalczyk brązową medalistką igrzysk olimpijskich w biegu łączonym na 15 km! Polka dosłownie o milimetry wygrała podium z Kristin Steirą, rozstrzygnęła to dopiero szczegółowa analiza finiszu za pomocą  fotokomórki. Kowalczyk sprytnie wysunęła czubek buta, by tak przekroczyć jako trzecia linię mety. Mistrzynią olimpijską, po raz  drugi w Kanadzie, została Norweżka Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk: Groziła mi dyskwalifikacja