Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Narciarstwo dowolne
Zastąpił rodaka z Białorusi
26.02.2010 04:53 -

Faworytem skoków był lider Pucharu Świata - Białorusin Anton Kusznir, który jednak nie zakwalifikował się do finału i zajął dopiero 15. miejsce. Mimo to i tak złoto przypadło reprezentantowi tego kraju - 30-letniemu Aleksiejowi Griszinowi.

więcej »
Szóste złoto dla Kanady
24.02.2010 01:04 -

Ashleigh McIvor wygrała freestyle'owy snow cross zdobywając szósty złoty medal olimpijski dla Kanady.

więcej »
Debiut ski crossu
22.02.2010 00:36 -

26-letni Szwajcar Michael Schmid zdominował widowiskowe zawody skicrossowe w narciarstwie dowolnym. Ten sezon należy do niego, zawodnik o imponujących warunkach fizycznych (193 cm, 96 kg) jest liderem Pucharu Świata. W poprzednich latach jednak nie odnosił sukcesów.

więcej »
Kanada wreszcie doczekała się złota
15.02.2010 04:25 -

Kanadyjczycy nigdy nie zdobyli złotego medalu podczas igrzysk olimpijskich odbywających się w ich kraju. Nie udała im się ta sztuka ani w Montrealu w 1976, ani w Calgary w 1988. Udało się dzisiaj. Mistrzem, który przeszedł do historii sportu kanadyjskiego został 22-letni Alexandre Bilodeau, triumfator jazdy po muldach.

więcej »
Ostatnie ślubowanie złoży Kowalczyk
11.02.2010 20:59 -

Justyna Kowalczyk dziś w nocy polskiego czasu jako ostatnia olimpijka z polskiej ekipy złoży ślubowanie. Przedostatnia piąte kółko olimpijskie odebrała dziś w Warszawie Karolina Riemen, zawodniczka narciarstwa dowolnego (ski cross) .