Strona główna > IO > Vancouver 2010 > Łyżwiarstwo szybkie
Łyżwiarki mają brąz! Co za niespodzianka!
27.02.2010 23:25 -

Drużyna polskich łyżwiarek wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich! W wyścigu o brązowy medal pokonały Amerykanki. Tę wielką niespodziankę sprawiły  Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak!

więcej »
Polskie łyżwiarki przed życiową szansą na medal!
26.02.2010 23:48 -

Polskie łyżwiarki pokonały w ćwierćfinale wyścigu drużynowego Rosję, awansując do pierwszej czwórki! W półfinale - w sobotę - ich rywalkami będą Japonki.

więcej »
Drugie złoto dla Sablikovej
24.02.2010 23:55 -

Czeszka Martina Sablikova zdobyła w Vancouver drugi złoty medal olimpijski. Po triumfie na 3 km wygrała także rywalizację łyżwiarek szybkich na 5 km.

więcej »
Fatalna pomyłka Kramera
23.02.2010 23:43 -

Najlepszy czas - 12:54.50 - uzyskał wprawdzie faworyt, Holender Sven Kramer, ale został zdyskwalifikowany! Kramer w trakcie wyścigu pomylił tor jazdy - zamiast jechać zewnętrznym owalem skierował się na wewnętrzny...

więcej »
Złoto dla pracoholiczki
22.02.2010 01:56 -

Ireen Wust trenuje dziennie 6 godzin latem i 4 godziny zimą. Ta pracowitość dała już dwukrotnie olimpijskie owoce. Przed 4 laty Holenderka wygrała 3 km, a dziś zwyciężyła na 1500 m.

więcej »
Niespodzianka weterana
21.02.2010 03:42 -

30-letni Holender Mark Tuitert zdobył nieoczekiwanie złoty medal w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów. Na tym dystansie odniósł dwa sukcesy w zawodach najwyższej rangi - były to srebrne medale MŚ, ale dawno temu, w 2004 i 2005 roku...

więcej »
Trzecie złoto dla Kanady
19.02.2010 00:45 - RK

24-letnia Christine Nesbitt, wygrywając łyżwiarski wyścig na 1000 m, zdobyła trzeci złoty medal olimpijski dla Kanady. Jej wygrana nie jest niespodzianką, Nesbitt to aktualna mistrzyni świata na tym dystansie.

więcej »
Powtórka z Davisa
18.02.2010 03:10 - RK

Shani Davis przed czterema laty w Turynie był pierwszym Afroamerykaninem, który zdobył złoto na zimowych igrzyskach olimpijskich w konkurencji indywidualnej. Wygrał wtedy wyścig łyżwiarski na 1000 m. W Vancouver obronił tytuł.

więcej »
Sprint - specjalność koreańska
17.02.2010 01:52 - RK

Sprint łyżwiarski mężczyzn wygrał Koreańczyk Mo Tae-bum, a wśród kobiet najszybsza okazała się jego rodaczka Lee Sang-Hwa. Dystans 500 m stał się więc nieoczekiwanie specjalnością koreańską!

więcej »
Dziś są moje urodziny
16.02.2010 05:15 - RK

Koreańczyk Mo Tae-Bum zrobił sobie najwspanialszy prezent urodzinowy w życiu. Dziś skończył 21 lat i zdobył nieoczekiwanie złoty medal olimpijski w sprinterskim wyścigu na 500 m.