Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > V liga (Kraków II)

3-0 Michał Jantura 42
4-0 Michał Jantura 74
WRÓBLOWIANKA: Sepioło - Wrona (60 Suchan), Pieprzyk, Martyka, Sław. Guzik - Szablowski, Foryś (75 Rapacz), Suszek (14 Lubański), Gawlik (73 Woderski) - Jantura, Jar. Guzik.

SĘP: Hanusiak (46 Rydz), Mastalerz, Turcza, Kozioł (46 B. Szablowski), Olesek, Drożdż (75 Jędrzejak), Piekarz (60 Świątek), R. Kania, Tylek, Nowak, A. Kania.

Wróblowianka odniosła cenne zwycięstwo dające nadzieję na uratowanie się przed spadkiem.

Kluczowe okazało się wejście na boisku 23-letniego Łukasza Lubańskiego, który w 14. minucie zastąpił kontuzjowanego Suszka. Po chwili indywidualną akcję przeprowadził lewą stroną Gawlik, wrzucił piłkę w pole karne, ta przeszła wszystkich zawodników, ale dopadł jej nabiegający Lubański. W swoim pierwszym kontakcie z futbolówką zdobył gola! Kwadrans później poprawił na 2-0. Tym razem skorzystał z faktu, że na 20. metrze nie pilnowali go obrońcy Sępa, więc przymierzył w okolice "okienka".

Przed przerwą podwyższył Jantura wykorzystując niezdecydowanie golkipera gości na 16. metrze. Ten sam zawodnik przypieczętował sukces gospodarzy w II połowie - po pięknym rajdzie środkiem pola i uderzeniu nie do obrony w "długi" róg.

Wróblowianka miała jeszcze parę okazji, bodaj najlepszą w 90. minucie gdy po podaniu Rapacza sam na sam w kierunku bramki popędził Woderski. Został jednak sfaulowany za polem karnym przez bramkarza rywali, jedyną korzyścią była czerwona kartka dla zawodnika z Drogini.

- Sęp też miał swoje szanse, ale dwa razy kapitalnie bronił Michał Sepioło. To były interwencje meczu, które zdarzyły się w ważnych momentach, przy 2-0 i 3-0. Dzięki temu nie pozwoliliśmy, by rywale złapali z nami kontakt - powiedział Paweł Matera, trener Wróblowianki.