Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Młodzicy > Małopolska Liga M
Młodzicy grali w Pleśnej: AP 21 przed Wisłą2012-05-24 06:43:00

W niedzielę na orliku w Pleśnej pod Tarnowem odbył się III Turniej Piłki Nożnej Młodzików im. Jacka Gąciarza. Zwyciężyła Akademia Piłkarska 21 przed Wisłą Kraków.


Turniej dla roczników 1999 i 2000 zorganizował Urząd Gminy Pleśna, Centrum Kultury Sportu i Promocji Gminy Pleśna oraz Gimnazjum W Pleśnej im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem.

Kolejność w turnieju:
1. Akademia Piłkarska 21 Kraków      5  15  18:0
2. Wisła Kraków                                      5  12  22:5
3. Wolania Wola Rzędzińska                5    7  10:9
4. Tarnovia                                               5     6    4:5
5. UKS Pleśna                                        5     4   8:15
6. UKS Rzuchowa                                  5     0   3:29

Najlepszy zawodnik: Marcin Jaworski (Wisła Kraków)
Najlepszy strzelec: Kacper Szot (Wolania Wola Rzędzińska) - 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Konrad Fyda (AP 21)

Relacja Akademii 21

Na dzień dobry przyszło nam się zmierzyć z naszym rywalem ligowym Wisłą Kraków. Po wcześniejszym wieczorze (finał Ligi Mistrzów) trochę trwało zanim chłopcy się obudzili. Hubert P. swoim trafieniem w "okno" przeciwnika ożywił kolegów i po chwili Frytka wykonał zwód, który zmylił golkipera Białej Gwiazdy. Swoje trzy grosze dorzucił Hubert W. i spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 3:0.
Kolejny mecz rozegraliśmy z UKS Rzuchowa. Chłopcy nie dali szans rywalowi pewnie ogrywając go 5:0 po bramkach Karola, Dawida, Maćka i dwóch Huberta W.
Kwadrans przerwy i spotkaliśmy się z rosłymi zawodnikami Wolanii – kolejna wygrana 3:0 po celnych strzałach Karola i dwukrotnie Frytki.
Tuż przed obiadem rozegraliśmy mecz z gospodarzem turnieju UKS Pleśna. Worek z bramkami otworzył Lori, dwukrotnie ogrywając bramkarza przeciwnika. Następnie hat-trickiem popisał się Maciek, a wynik na 6:0 dla Akademii podwyższył Hubert W.
W ostatnim spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z Tarnovią Tarnów. Część rywali była nam znajoma z zeszłorocznych rozgrywek DMME. Trudno było biegać po boisku z pełnymi brzuchami i długo nie mogliśmy zagrozić bramce przeciwnika. W końcu Maciek znalazł drogę do okienka Tarnovii i mecz zakończył się zwycięstwem Akademii 1:0.
Nasza drużyna z kompletem zwycięstw została tryiumfatorem turnieju, a Konrad zachowawszy czyste konto zdobył tytuł najlepszego bramkarza.

AP 21: Konrad Fyda, Lorenzo Caccia (2), Kacper Frydecki (3), Krzysztof Iwanicki, Karol Kapusta (2), Maciej Kłys (5), Dawid Malik (1), Hubert Pakosz (1), Wiktor Piwowarczyk, Hubert Szatan, Hubert Wcisło (4), Kamil Wcisło. Trener: Rafał Kotula.

Relacja Wisły

Układ gier sprawił, że już w pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną Akademii Piłkarskiej 21. Większość z obserwatorów była przekonana, że właśnie w tych zespołach upatrywać należało zwycięzców turnieju. Niestety, zgodnie z tradycją pierwszy mecz turniejowy nie zakończył się dla nas pomyślnie. Po dobrym początku i uzyskaniu sporej przewagi oraz wypracowaniu kilku doskonałych okazji do strzelenia goli, to nasi przeciwnicy po kontrach zapewnili sobie zwycięstwo, a wygrywając kolejne spotkania nie zaprzepaścili szansy i wygrali cały turniej. Nasi chłopcy również wygrali wszystkie kolejne mecze, prezentując dobrą i, co godne podkreślenia, skuteczną grę.
Odnotować również należy, że po zakończeniu gier turniejowych, korzystając z wolnego czasu pozostałego do oficjalnego zakończenia imprezy, trenerzy Wisły i Akademii postanowili rozegrać coś w rodzaju meczu rewanżowego. Po bardzo dobrej grze zwycięstwo 5:1 poprawiło wszystkim humory, niestety miejsca w turnieju poprawić już nie mogło.
Cieszyć się należy z indywidualnego wyróżnienia dla Marcina Jaworskiego, został on uhonorowany statuetką i nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju. Bliski zdobycia "korony" króla strzelców był Xawery Zawisza, jemu do tego celu zabrakło 1 bramki, zdobył ich w sumie 7.


WISŁA: Kuba Ostroga, Kuba Biłko, Jasiek Dziadkowiec, Kacper Pandyra, Jasiek Stańko, Dawid Nawrocki, Patryk Glanowski, Daniel Morys, Kamil nKurzawiński(kapitan), Marcin Jaworski, Xawery Zawisza.

Wyniki Wisły:
Wisła - Akademia 21 0:3
Wisła - Tarnovia 2:0 (Jaworski 2)
Wisła - UKS Pleśna 5:0 (Pandyra, Jaworski, Biłko, Morys, Glanowski)
Wisła - UKS Rzuchowa 12:1 (Zawisza 4, Jarosz 3, Dziadkowiec 3, Stańko 2)
Wisła - Wolania 3:1 (Zawisza 3)
Sparringowo - rewanżowo: Wisła - Akademia 21 5:1 (Zawisza 3, Glanowski i Jarosz)

ap212000.futbolowo.pl + jo (Wisła)
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty