Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Młodzicy > Małopolska Liga M
Brązowy medal 12-latków Małopolski w Turnieju im. L. Jezierskiego2012-05-01 21:46:00

Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zdobyła w Łodzi brązowy medal w IX Turnieju im. Leszka Jezierskiego. W meczu o trzecie miejsce drużyna U-12, prowadzona przez trenerów Łukasza Szewczyka i Marcina Pasionka, pokonała karnymi Kujawsko-Pomorski ZPN.


W turnieju, w którym uczestniczyło 16 reprezentacji wojewódzkich rocznika 2000, Małopolanie byli blisko awansu do finału. W spotkaniu półfinałowym z Mazowieckim ZPN stracili gola w 4. minucie doliczonego czasu. Ich pogromcy przegrali później w meczu o złoto z Wielkopolskim ZPN 0-2.

- Półfinałowy mecz z Mazowszem odbył się rano na stadionie Widzewa - mówi trener Łukasz Szewczyk. - Chłopcy grali naprawdę dobrze. Spotkanie było wyrównane, a my mieliśmy trzy bardzo dobre sytuacje. Bliski zdobycia bramki był Michał Zięba, po jego strzale bramkarz rywali, wybrany numerem jeden w całym turnieju, odbił piłkę dosłownie końcami palców. Szanse mieli też Damian Matyja po główce i Dorian Pituła z wolnego. Rywale strzelili zwycięskiego gola w czwartej minucie doliczonego czasu, piękną główką po wrzutce z kornera. Tak po prawdzie zamiast tego kornera powinien być wcześniej wolny dla nas, ale sędzia podjął inną decyzję. Szkoda. W meczu o brąz, rozegranym w samo południe na boisku SMS-u w Łodzi, mieliśmy przewagę, ale wygraliśmy dopiero w loteryjnych karnych. Nasza radość, chłopaków i trenerów, jest ogromna! - zakończył trener Szewczyk.

REPREZENTACJA MAŁOPOLSKI:
Maciej Jakubowski, Damian Matyja, Michał Czepiec, Kamil Radłowski, Dorian Pituła i Karol Wątroba (Jadwiga Kraków), Michał Zięba, Daniel Wiśniewski, Michał Ozga i Jakub Skrzyński (Hutnik Kraków), Mateusz Burliga, Robert Ożóg i Grzegorz Chlebda (Cracovia), Konrad Wąsik (Akademia Piłkarska 21 Kraków), Kami Ostrowski i Mateusz Prokop (Tarnovia Tarnów), Mateusz Geniec (Sandecja Nowy Sącz), Maksymilian Jurczak (Dunajec Nowy Sącz).
Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.


***


Zmaganiom finałowym przyglądali się m.in. prezes Łódzkiego ZPN Edward Potok, wiceprezes PZPN Janusz Matusiak, legendarny podopieczny wielkiego Trenera, "człowiek który zatrzymał Anglię", obecnie poseł Jan Tomaszewski, przedstawiciele PZPN Jan Benigier i Dariusz Gęsior.

Po zakończeniu wręczono medale i puchary oraz nagrody dla najlepszych drużyn. Wyróżniono także najlepszych zawodników w poszczególnych ekipach. Nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów otrzymali Mateusz Kortyla z Kujawsko-Pomorskiego ZPN, Damian Matyja z Małopolskiego ZPN, Jakub Sinior z Mazowieckiego ZPN i Mateusz Skrzypczak z Wielkopolskiego ZPN. Najlepszym bramkarzem całego turnieju uznano Filipa Białoruskiego z Mazowieckiego ZPN, najlepszym zawodnikiem - Pawła Tupaja z Wielkolskiego ZPN, a królem strzelców został jego kolega z drużyny - Eryk Kryg.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali statuetki wręczone przez żonę Leszka Jezierskiego - Henrykę Jezierską, a ponadto nagrody rzeczowe ufundowane przez łódzkie kluby ekstraklasy - ŁKS i Widzew.

Klasyfikacja końcowa IX Turnieju im. Leszka Jezierskiego (rocznik 2000):
1. Wielkopolski ZPN
2. Mazowiecki ZPN
3. Małopolski ZPN
4. Kujawsko-Pomorski ZPN

Półfinały:
Małopolski ZPN - Mazowiecki ZPN 0-1
Wielkopolski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 1-0

O 3. miejsce:
Małopolski ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN 0-0, karne 3-2

O 1. miejsce:
Wielkopolski ZPN - Mazowiecki ZPN 2-0 (Paweł Tupaj, Piotr Wujec)


ST + lzpn.org


11.jpg
10.jpg
26.jpg
14.jpg
9.jpg
12.jpg
29.jpg
15.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty