Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Młodzicy > Małopolska Liga M
12-latkowie Cracovii triumfowali w Wilnie2011-12-24 13:47:00

W rozegranym w Wilnie międzynarodowym turnieju piłkarskim im. Stasisa Ramialisa (legendarnego gracza Żalgirisu Wilno) wzięło udział 16 drużyn z rocznika 99. Najlepsza okazała się Cracovia, prowadzona przez trenera Marcina Kępę i jego asystenta Wojciecha Migdała.


Oprócz Pasów z polskich drużyn uczestniczyły także Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Korona Kielce i Motor Lublin; pozostałe zespoły przyjechały z Białorusi, Łotwy, Estonii, Litwy i Ukrainy.

Dzień przed zawodami młodzi zawodnicy Cracovii zwiedzili Wilno. Chłopcy mieli okazję modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, zobaczyć dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz, podziwiać uroki starego miasta z bliska i z daleka, kiedy stali na wzgórzu trzech krzyży. - Najbardziej wzruszyła nas wizyta na symbolicznym grobie Józefa Piłsudskiego, w którym spoczywa jego matka oraz serce wielkiego przywódcy. Zresztą był to jeden z najwybitniejszych kibiców Cracovii... - mówi asystent Wojciech Migdał.

Cracovia w eliminacjach nie miała sobie równych wygrywając dwa mecze i trzeci remisując. W niedzielę w półfinale Pasom przyszło się zmierzyć z faworytem turnieju i jednocześnie gospodarzem BFA Wilno. Krakowski zespół wygrał po emocjonującym i wyrównanym meczu 2-0. W finale Cracovia nie dała szans drużynie Alytusa i wygrała 3-0 dając koncert pięknej gry.

Turniej podsumowuje trener Marcin Kępa:
- Warto było jechać, turniej udany był pod każdym względem, wszystko co chcieliśmy zrealizowane zostało z nawiązką. Poziom turnieju był bardzo wysoki, wystarczy powiedzieć, że takie zespoły jak Arka, Korona, czy Jagiellonia zajęły dopiero miejsca od cztery do sześć. Najbardziej jednak dumny jestem z drużyny, z postawy podczas meczów i poza nimi. Mimo iż daleki jestem od patrzenia na wyniki, to nie da się ukryć, że to nasz największy sukces, odkąd przed dwoma laty podjąłem się odbudowy rocznika 99. Takie chwile jak ta, gdy w finale dopingowali nam chłopcy z Korony Kielce, nasi przyjaciele z Arki Gdynia i gdy dostaliśmy od publiczności brawa na stojąco, pokazują mi, że droga pracy z tymi chłopcami, jaką obrałem, jest drogą nieco nowatorską, ale jak najbardziej słuszną. Ta ścieżka pracy pod względem piłkarskim daje się opisać w preferowanym przeze mnie stylu gry - z tyłu Milan, z przodu Barca. Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom, asystentowi Wojtkowi, za ich zaangażowanie i entuzjazm. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół, a szczególnie Nikodem Morawski (wybrany najlepszym obrońcą turnieju) oraz wielki talent Robert Ożóg (najlepszy zawodnik całego turnieju). Specjalne podziękowania ślę rodzicom zawodników BFA Wilno, którzy we wspaniały sposób przyjęli naszych chłopców do swoich domów.

Mecze Cracovii w eliminacjach:
Cracovia - BFA Wilno 2000 2-1
Cracovia - Żalgiris Wilno 2-1 (Ożóg, Rak)
Cracovia - FM Kowno 0-0

PÓŁFINAŁ
Cracovia - BFA Wilno 2-0 (Mardyła, Rak)

FINAŁ
Cracovia - FM Alytus 3-0 (Krężelok, Ożóg, Rak)
O 3. miejsce: Vilniaus FM - Jagiellonia Białystok 3-2

CRACOVIA: Łukasz Soja, Kacper Adamowicz, Konrad Czyżowski, Jan Zevallos-Merboro, Bartosz Dudek, Kacper Dziepak, Mateusz Litak, Kamil Janecki, Sebastian Rak, Karol Buraczek, Kacper Mardyła, Amadeusz Łabuński, Aleksander Strzeboński, Robert Ożóg, Bartosz Krężelok, Jan Czerlunczakiewicz, Maciej Przęczek, Michał Sudoł, Paweł Jung, Nikodem Morawski, Ernest Kudzia, Bartosz Talowski.

mlodacracovia.com
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty