Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo biegowe
Justyna Kowalczyk z czwartą Kryształową Kulą
24.03.2013 13:51 -

Justyna Kowalczyk, zgodnie z zapowiedzią, nie wystartowała dziś w ostatniej konkurencji finału Pucharu Świata w biegach narciarskich w Falun (Szwecja), ale Kryształową Kulę (już czwartą do kolekcji) za końcowy triumf miała zapewnioną wcześniej.

więcej »
Kowalczyk czwarta w Falun, w niedzielę nie wystartuje
23.03.2013 17:12 -

Justyna Kowalczyk zajęła 4. miejsce w biegu na 10 km stylem klasycznym, trzecim w finale Pucharu Świata w Falun. Polka zdecydowała, że w niedzielę nie wystąpi w rywalizacji na 10 km techniką dowolną.

więcej »
Kowalczyk jednak wystartowała
22.03.2013 14:51 -

Justyna Kowalczyk i inne zawodniczki zaprotestowały wczoraj przeciwko niebezpiecznym trasom w Falun (Szwecja), grożąc wycofaniem się z zawodów finałowych o Puchar Świata. Organizatorzy dokonali niezbędnych korekt i bieg na 2.5 km st. dowolnym się odbył. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, a Polka była piąta.

więcej »
Kowalczyk rezygnuje ze startu w Falun
21.03.2013 19:08 -

Jak poinformowała strona sport.tvp.pl, Justyna Kowalczyk wycofała się z kończących sezon zawodów o Puchar Świata w szwedzkim Falun.

więcej »
Justyna Kowalczyk pierwsza pod Pałacem Królewskim w Sztokholmie
20.03.2013 19:17 -

Justyna Kowalczyk bezapelacyjnie wygrała dziś sprint stylem klasycznym pod Pałacem Królewskim w Sztokholmie. Druga była Norweżka Marit Bjoergen.

więcej »
Johaug królową, Kowalczyk wicekrólową
17.03.2013 16:02 -

Norweżka Therese Johaug zdominowała bieg narciarski na 30 km stylem dowolnym podczas zawodów o Puchar Świata w Oslo-Holmenkollen. Justyna Kowalczyk dotrzymywała jej kroku tylko przez jedną trzecią dystansu, pozwoliła się dogonić przez grupę pościgową, by na finiszu - o 2. miejsce - nie dać szans rywalkom.

więcej »
Justyna Kowalczyk z czwartą Kryształową Kulą! Na okrasę triumf Polki w Norwegii
13.03.2013 17:03 -

Justyna Kowalczyk zapewniła dziś sobie czwartą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na liście startowej eliminacji sprintu w Drammen nie pojawiła się bowiem Therese Johaug, co oznacza, że Norweżka nie ma już nawet najmniejszej szansy na odrobienie straty do Polki.

więcej »
26. zwycięstwo Justyny Kowalczyk
10.03.2013 10:33 -

Justyna Kowalczyk wygrała bezapelacyjnie dzisiejszy mecz z Norwegią. Polka triumfowała w Lahti w biegu narciarskim na 10 km stylem klasycznym, wyprzedzając o 23.1 sekundy Marit Bjoergen. To jej 26. zwycięstwo w Pucharze Świata.

więcej »
Srebro dla Justyny Kowalczyk, złoto znów zgarnęła Marit Bjoergen
02.03.2013 13:44 -

Marit Bjoergen mistrzynią świata w biegu na 30 km stylem klasycznym w Val di Fiemme. Srebro dla Justyny Kowalczyk, brąz dla Therese Johaug. - Na tych nartach nie miałam szans wygrać, wiedziałam o tym już 10 kilometrów przed metą - mówiła na mecie Polka.

więcej »
Sztafeta dziewiąta, ale Kowalczyk przegoniła Johaug
28.02.2013 15:12 -

Polska sztafeta kobiet zajęła dziewiąte miejsce na mistrzostwach świata w narciarstwie, rozgrywanych w Val di Fiemme (Włochy). Na półmetku biało-czerwone były liderkami, po znakomitym biegu Justyny Kowalczyk, która odrobiła prawie 40 sekund do Norweżki Therese Johaug i z 10. pozycji wyszła na czoło!