Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo biegowe
2024. TOUR DE SKI. Jessie Diggins po raz drugi
07.01.2024 23:05 -

32-letnia Amerykanka Jessie Diggins wygrała po raz drugi w karierze Tour de Ski w biegach narciarskich. Poprzednio triumfowała w 2021 roku.

więcej »
Justyna Kowalczyk kończy karierę, ale będzie trenerem
30.03.2018 21:26 -
więcej »
Justyna Kowalczyk triumfatorką Biegu Wazów!
08.03.2015 13:54 -

Niezłomna Justyna Kowalczyk odniosła dziś piękny sukces - wygrała legendarny narciarski Bieg Wazów odbywający się od prawie stu lat w Szwecji na 90-kilometrowej trasie z Sälen do Mora. Wyprzedziło ją tylko 70 mężczyzn, a ogółem na starcie stanęło 15 800 osób!

więcej »
Johaug bez konkurencji, Kowalczyk siedemnasta
28.02.2015 14:48 -

Justyna Kowalczyk siedemnasta w biegu narciarskim na 30 km stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Falun (Szwecja). Bezkonkurencyjna była Norweżka Therese Johaug, srebro wywalczyła jej rodaczka Marit Bjoergen, a brąz reprezentantka gospodarzy Charlotte Kalla.

więcej »
Polska sztafeta biegaczek piąta
26.02.2015 20:11 -

Polki piąte w sztafetowym biegu narciarskim podczas mistrzostw świata w Falun (Szwecja). Zwyciężyły Norweżki przed Szwedkami, Finkami i Amerykankami.

więcej »
Brąz Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec!
22.02.2015 16:39 -

Mamy pierwszy medal podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Falun (Szwecja). Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły po pięknej walce brąz w drużynowym sprincie stylem dowolnym. Nasz duet wyprzedziły jedynie Norweżki i Szwedki.

więcej »
Justyna Kowalczyk blisko medalu
19.02.2015 17:51 -

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w w sprincie stylem klasycznym, pierwszej konkurencji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, rozpoczętych w Falun (Szwecja). Do medalu zabrakło jej niespełna pół sekundy. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen.

więcej »
Justyna Kowalczyk wystartuje w Biegu Wazów
09.02.2015 21:52 -

Justyna Kowalczyk wyjawiła na swoim Facebooku plany na przyszłość bliższą i dalszą. Ta bliższa to udział w MŚ w Falun, a po nich start w... Biegu Wazów, 90-kilometrowym maratonie narciarskim. Ta dalsza to występ na igrzyskach olimpijskich 2018 i szósty medal.

więcej »
Justyna Kowalczyk: Moim celem są mistrzostwa świata w Falun
02.04.2014 18:21 -

"Tak, to już informacja oficjalna. Decyzja o kontynuacji startów w przyszłym sezonie - pozytywna". Taka wiadomość pojawiła się dziś na oficjalnej stronie Justyny Kowalczyk na Facebooku.

więcej »
Kryształowa Kula dla Therese Johaug
16.03.2014 15:27 -

Norweżki zdominowały finał Pucharu Świata w biegach narciarskich w Falun (Szwecja). Na koniec rywalizacji w najlepszej formie była Therese Johaug, która obroniła się przed atakiem Marit Bjoergen i wywalczyła Kryształową Kulę.