Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo figurowe
2024, ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Dwa złote medale dla Włoch
14.01.2024 20:26 -

W Kownie (Litwa) odbyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym. Klasyfikację medalową wygrali Włosi, którzy zdobyli dwa złote krążki.

więcej »
Debiutant mistrzem
30.01.2011 00:21 -

W Bernie zakończyły się mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym. Ostatnie złoto wywalczył 21-letni Florent Amodio, Francuz urodzony w Brazylii. Był to jego debiut w czempionacie Starego Kontynentu. Startował już na igrzyskach olimpijskich i MŚ, zajmując odpowiednio 12. i 15. miejsce...

więcej »
Mariusz Siudek w Bernie czyli został tylko dawnych wspomnień czar
27.01.2011 23:30 - MAS

Niemcy Aliona Sawczenko i Robin Szolkovy - po rocznej nieobecności - wrócili na tron mistrzów Europy w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji par sportowych. Choć to nie oni wykonali bezbłędnie swój program dowolny w Bernie, mieli na tyle dużą przewagę po programie krótkim, że starczyło jej do obronienia się przed Rosjanami  Yuko Kawaguchi i Aleksandrem Smirnowem.

więcej »
Łyżwiarskie talenty powalczą o Puchar Krakowa
18.04.2010 23:17 -

W poniedziałek lodowisko Krakowianki zapełni się łyżwiarskimi talentami, najmłodsze będą miały tylko 6 lat. Klub Łyżwiarstwa Figurowego "Lajkonik" organizuje zawody o Puchar Krakowa.

więcej »
Asada pokonała Koreankę Kim
27.03.2010 21:10 -

Japonka Mao Asada zdobyła w Turynie złoty medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji solistek. To jego drugi tytuł, poprzedni wywalczyła w 2008 roku.

więcej »
Złoci nadal złoci
26.03.2010 23:49 -

Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir, złoci olimpijscy z Vancouver, wygrali konkurencję tańców podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Turynie.

więcej »
Pierwszy mistrz z Japonii
25.03.2010 23:14 - MAS

24-letni Japończyk Daisuke Takahashi został nowym mistrzem świata w łyżwiarstwie figurowym w konkurencji solistów. To pierwsze w historii złoto solisty dla Japonii, ale nie przypadkowe. Takahashi jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Vancouver i wicemistrzem świata z 2007 roku.

więcej »
Chińska dominacja, Polacy robią postępy
24.03.2010 23:53 -

Chińczycy Pang Qing i Tong Jian zdobyli złoty medal w konkurencji par sportowych podczas mistrzostw świata w łyżwiarstwie figurowym w Turynie. To ich drugi triumf w karierze, poprzednio wygrali w 2006 roku.

więcej »
Kanadyjski taniec elfów ma złoto
23.02.2010 06:47 -

Złoty medal w rywalizacji łyżwiarzy figurowych w tańcach na lodzie zdobyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. Dzięki świetnemu programowi dowolnemu wyprzedzili Amerykanów Meryl Davis i Charlie'ego White'a oraz Rosjan Oksanę Domninę i Maksima Szabalina.

więcej »
Sen się spełnia i aż chce się płakać
16.02.2010 07:14 -

Chińczycy Xue Shen i Hongbo Zhao spełnili marzenie życia - wygrali w Vancouver olimpijską rywalizację par sportowych w łyżwiarstwie figurowym. Srebrny medal wywalczyli ich rodacy - Qing Pang i Jian Tong, a brązowy - Niemcy Aliona Sawczenko i Robin Szolkovy.