Strona główna > Sporty zimowe > Narciarstwo biegowe > Wiadomości Narciarstwo biegowe
Sprinterki dziewiąte, Kowalczyk rezygnuje z dziesiątki2013-02-24 13:27:00

Justyna Kowalczyk nie wystartuje we wtorkowym biegu na 10 km stylem dowolnym, taką decyzję podjął jej trener Aleksander Wieretielny. W odbywających się w Val di Fiemme (Włochy) mistrzostwach świata w narciarstwie Polka wystąpi zatem jeszcze tylko w czwartkowej sztafecie 4x5 km i sobotnim biegu na 30 km stylem klasycznym.

Dziś na MŚ dziewiąte miejsce w sprincie drużynowym zajął nasz duet Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak. Bez medalu pozostały Norweżki, upadek na trasie miała Oestberg.

10. Francja 21:11.01

Wśród mężczyzn triumfowali Rosjanie (Aleksiej Pietuchow, Nikita Kriukow) przed Szwedami i Kazachami. Norwegia odpadła w półfinale i zajęła 11. miejsce. Na 12. pozycji uplasowali się Polacy (Maciej Kreczmer, Maciej Staręga).