Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3-3 (2-0)

3-0 Piotr Ćwielong 58

3-1 Tomasz Kupisz 71 (karny)

3-2 Dawid Plizga 73

3-3 Euzebiusz Smolarek 78

Sędziował Szymon Marciniak z Płocka. Żółte kartki: Pawelec, Elsner - Ugochukwu Ukah, Modelski, Plizga. Czerwone kartki: Spahic (69, faul) - Ugochukwu Ukah (52, druga żółta), Modelski (80, druga żółta). Widzów 12 000.

ŚLĄSK: Marian Kelemen - Mariusz Pawelec, Rafał Grodzicki, Tomasz Jodłowiec, Amir Spahic - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanovic (82 Rok Elsner), Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Piotr Ćwielong (85 Johan Voskamp) - Cristian Omar Diaz (74 Tadeusz Socha).

JAGIELLONIA: Jakub Słowik - Filip Modelski, Ugochukwu Ukah, Luka Gusic (46 Euzebiusz Smolarek), Alexis Norambuena (27 Luka Pejovic) - Nika Dżalamidze, Rafał Grzyb, Dawid Plizga, Michał Pazdan, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (56 Adam Dźwigała).

Niedawno wrocławski Śląsk przegrał w Krakowie z Wisłą, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W niedzielę mistrz Polski dokonał jeszcze większej sztuki. Prowadził do 70 minuty 3-0 z Jagiellonią, by w ciągu  siedmiu minut stracić trzy gole i jeden punkt. Sędzia Szymon Marciniak pokazał trzy czerwone kartki...