Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Remis Wisły z St. Pauli2012-01-22 17:33:00

Piłkarze krakowskiej Wisły, w ostatnim dniu zgrupowania w hiszpańskiej Olivie, rozegrali towarzyski mecz z drugoligowym zespołem niemieckim FC St. Pauli. Biała Gwiazda dwa razy goniła wynik, ostatecznie remisując 2-2 (1-1).

Wisła Kraków - FC St. Pauli 2-2 (1-1)

0-1 Naki 21
1-1 Brud 31
1-2 Sliskovic 74
2-2 Jovanovic 90
WISŁA:
Jovanic - Jaliens (46 Jovanovic), Chavez (46 Czekaj), Diaz (46 Bunoza), Paljic (46 Nunez), Brud (46 Uryga), Jirsak (46 Wilk), Iliev (46 Szewczyk), Garguła (46 Melikson), Kirm, Genkow (46 Małecki).

W I połowie krakowianie grali dużo lepiej niż w poprzednim meczu z Eintrachtem Brunszwik. Powinni prowadzić, ale zawiodła skuteczność. W pierwszych 20 minutach trzech okazji nie wykorzystał Kirm. W 21. minucie padł za to gol dla zespołu z Hamburga. Zdobył go bezpośrednio z wolnego (podyktowanego za faul Jaliensa na Sagliku) z ok. 30 metrów Naki. Sytuacja była kontrowersyjna, na spalonym znajdowało się dwóch piłkarzy, którzy walczyli do końca o piłkę, co na pewno wpłynęło na interwencję Milana Jovanicia. Sędzia liniowy sygnalizował spalonego, ale główny bramkę uznał.

Biała Gwiazda wyrównała 10 minut później, po pięknej akcji. Na linii pola karnego na jeden kontakt piłkę wymieniali Garguła i Brud, w efekcie ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam i trafił do siatki. Daniel Brud został więc pierwszym strzelcem gola dla Wisły w 2012 roku!

Po przerwie parę razy bliski powodzenia był gracz rywali - Sliskovic. W końcu dopiął swego. W 74. minucie gracze St. Pauli przeprowadzili bardzo ładną akcję lewą stroną, zagrali w pole karne, Jovanic odbił strzał z najbliższej odległości, ale wobec dobitki Sliskovicia był bez szans.

Od 77. minuty krakowianie grali z przewagą jednego zawodnika. Za faul na Meliksonie żółtą kartkę zobaczył Kalla. Była to już druga żółta, więc niemiecki zawodnik opuścił boisko.

Wisła wyrównała w ostatniej minucie. Kirm pięknie przerzucił piłkę z lewej strony do wbiegającego z prawej Marko Jovanovicia, a ten będąc sam na sam z bramkarzem przelobował go.

Źródło: wisla.krakow.pl