Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Dwa gole Małeckiego na koniec Młodej Ekstraklasy2012-05-24 18:33:00

Wisła Kraków pokonała Koronę Kielce 4-2 w wyjazdowym meczu kończącym rozgrywki Młodej Ekstraklasy w tym sezonie. Dwie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Patryk Małecki.

Sezon 2011/2012 Młoda Wisła kończy na 12. miejscu w tabeli. W 30 meczach krakowianie zdobyli 32 punkty.

Młoda Ekstraklasa: Korona Kielce – Wisła Kraków 2-4 (0-2)

0-1 Łukasz Rojewski 15
0-2 Patryk Małecki 43
1-2 Piotr Gawęcki 62
2-2 Piotr Gawęcki 65
2-3 Patryk Małecki 70
2-4 Maksymilian Michalski 76
KORONA: Miśkiewicz – Jamróz (46 Papka), Świder, Zawłocki, Duda – Lenart (46 Janiec), B. Michalski (70 Jeziorski), Paprocki (46 Smolarczyk), Łuczak (46 Gawęcki), Kaczmarek – Bąk (82 Piwowar).
WISŁA: Sypniewski – Stanek (83 Kaganek), Piwowarczyk, Czekaj, Żemło (46 Kolanko) – Szewczyk (89 Karłowicz), Masiuda, Mordec (46 Michalski), Małecki – Rojewski (46 Pułka), Kamiński (77 Tomalski).

Po kwadransie wiślacy prowadzili 1-0 po golu Łukasza Rojewskiego, który popisał się skuteczną dobitką strzału Dawida Kamińskiego. Na 2 minuty przed przerwą podwyższył Patryk Małecki, pokonując bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu rożnego.

Drużyna kieleckiej Korony nie złożyła jednak broni i doprowadziła do remisu. Gola kontaktowego, a następnie wyrównującego zdobył Piotr Gawęcki.

W 70. minucie Biała Gwiazda znów objęła prowadzenie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Małecki, a wkrótce wynik na 4-2 dla krakowian ustalił Maksymilian Michalski.