Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Kraków II)
Zabójcze kontry Bronowickiego (ZOBACZ FILM)2012-10-01 21:20:00

Bronowicki pokonał na wyjeździe tegorocznego spadkowicza z A klasy Wisłę Rząska aż 5-1 i wyprzedził ją w ligowej hierarchii, awansując na 6. pozycję.

B2 Kraków: Wisła Rząska - Bronowicki Kraków 1-5 (1-2)

1-0 Adam Kozień 6 (asysta Marek Kuczek)
1-1 Marek Krężel 15 (asysta Michał Hrabia)
1-2 Rafał Paderewski 23 (asysta Krzysztof Groniak)
1-3 Damian Dziedzic 79 (asysta Michał Hrabia)
1-4 Michał Hrabia 83 (asysta Zbigniew Bąbka)
1-5 Damian Dziedzic 86 (asysta Krzysztof Kozynacki)
Żółte kartki: Matysiak, Kubik, Piotr Skrzypoń - Musiał, Hrabia, Klimczak. Czerwona karrtka: Piotr Skrzypoń (70).
WISŁA: Trześniewski (46 Łukaszewicz) - Dawid Domagała, Bałuszek, Jakubowski, Matysiak (70 Zaczek) - Damian Domagała (60 Paweł Skrzypoń), Kubik, Kuczek, Trzaska (46 Piotr Skrzypoń) - Walczyk, Kozień.
BRONOWICKI: Kwarciak - Baster, Tetiuk, Musiał, Piętka (46 Bąbka) - Hrabia, Groniak, Paderewski (70 Butenko), Krężel (25 Zaremba) - Dziedzic, Klimczak (55 Kozynacki).

Krakowianie do meczu przystępowali w mocno okrojonym składzie. W dodatku czterech zawodników stawiło się do gry mimo choroby i wszyscy wybiegli na boisko w wyjściowej jedenastce. Obawy o dobry wynik w ekipie gości jeszcze przed spotkaniem były duże.

Początek należał do gospodarzy, którzy już na samym początku wyszli na prowadzenie. Grali pressingiem atakując już na połowie rywali, jednak potem Bronowicki poczynał sobie coraz śmielej, czego efektem był gol Marka Krężela. Mocne uderzenie z 17 metrów znalazło drogę do siatki w ok. 20 minucie, a asystę zanotował Michał Hrabia. Po chwili dośrodkowanie Krzysztofa Groniaka precyzyjnym strzałem głową wykończył Rafał Paderewski.

Kolejne bramki padły już w drugiej części gry. Bronowicki zgodnie z założeniami nastawił się na grę z kontry, z czego trzy okazały się zabójcze. Najpierw Damian Dziedzic wykorzystał świetne podanie Michała Hrabi i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Po chwili idealnym podaniem popisał się Zbigniew Bąbka, a Michał Hrabia precyzyjnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w sezonie. Jako ostatni trafił Damian Dziedzic, a drogę do bramki otworzył koledze Krzysztof Kozynacki.