Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Rezerwa Garbarni w fotelu lidera

Garbarnia II Kraków - Iskra Radwanowice 4-2 (4-1)

1-0 Barabasz 9 (głową)
2-0 Kalicki 18
3-0 Fedoruk 32
3-1 Barabasz 36 (samob.)
4-1 Kozieł 44
4-2 Godyń 48 (karny)

Sędziowali Tadeusz Sadowski oraz Mateusz Kulig i Michał Szczybyło. Żółte kartki: Kaim, Zelek, Sł. Zygmunt – Urbańczyk, Godyń, Mirek.
GARBARNIA II:  Wróblewski – Englert, R. Barabasz (65 Mucha), Sł. Zygmunt, Kaim – Fedoruk (88 Wesołowski), Kuźma, Zelek, Talkowski – Kalicki (60 Przysiężniak), Kozieł (67 Lis).
ISKRA: Gach – Urbańczyk, A. Armatys, Janik, Mirek – Godyń, Jaworski, Tucharz (75 Kuraś), G. Armatys (55 Zgoda) – Haber, Kolański (88 Paluszewski).

Garbarskie rezerwy zwycięstwem nad Iskrą zafundowały sobie – wobec sobotniego remisu Prokocimia z Armaturą – awans na fotel lidera II grupy krakowskiej A Klasy.

Zwycięstwo gospodarzy, zresztą jak najbardziej zasłużone, odniesione zostało po ciężkim boju, a Iskra okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nasiąknięte wodą boisko i ciągle padający deszcz zniwelowały też w jakimś stopniu techniczną przewagę podopiecznych trenera Stanisława Śliwy.

Spotkanie rozpoczęło się od frontalnych ataków Brązowych, w 4. i 6. minucie przed utratą goli ratował swój zespół Gach. W obu przypadkach popisał się kapitalnymi interwencjami,  broniąc strzały Talkowskiego – pierwszy po podaniu Kalickiego, drugi po akcji Fedoruka. W 9. minucie golkiper gości był już bezradny wobec główki Barabasza, po precyzyjnym dośrodkowaniu Kuźmy z rzutu wolnego. W 18. minucie gola zdobył Kalicki, który wykorzystał dobre podanie Talkowskiego. W 32. minucie do siatki trafił Fedoruk po fantastycznym podaniu Zelka z głębi pola. Wydawało się w tym momencie, że dalsze gole dla Garbarni będą już tylko kwestią czasu, jednak w 35. minucie Kaim sfaulował rywala w polu karnym, a sędzia bez chwili wahania wskazał na „wapno”.

Do wykonywania jedenastki przystąpił A. Armatys, jego mocny strzał instynktownie obronił Wróblewski, wybijając piłkę przed siebie. W powstałym  zamieszaniu jako pierwszy dopadł jej Barabasz i chcąc ją wyekspediować poza boisko, mocnym uderzeniem skierował w samo "okienko" własnej bramki. Gdyby uczynił to zawodnik Iskry, mielibyśmy do czynienia z kapitalnym golem, który zresztą taki był, tyle że samobójczy. Jednak i tak godny kamer, których niestety nie było…

Młode Lwy zaakcentowały swoją przewagę zdobyciem czwartego gola, kiedy po indywidualnej akcji Fedoruka Kozieł nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Gachem. „Gol do szatni” okazał się bardzo ważnym dla Garbarni, bowiem był ostatnim strzelonym przez nią w tym meczu.

Tuż po przerwie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gości, za zagranie ręką leżącego już na murawie Sławomira Zygmunta. Do piłki podszedł tym razem Godyń i pewnie wykorzystał szansę. Od tego momentu Iskra dążyła do zdobycia kontaktowego gola, a grząskie boisko sprawiło, że gra toczyła się głównie w środku boiska. Kilka razy strzały z dystansu bronił Wróblewski, dzielnie też poczynała sobie obrona Garbarzy, sukcesywnie "odmładzana" poprzez zmiany. W końcówce i Brązowi mieli swoje okazje, między innymi Fedoruk, Lis i dwukrotnie Przysiężniak, jednak po ich strzałach piłka minimalnie mijała cel.

W zespole gospodarzy wystąpiło pięciu juniorów, w tym trzech (Kalicki, Englert i Talkowski) w podstawowym składzie. Zwycięstwo Garbarni II sprawiło, że rywalizacja o awans w tej grupie A klasy nabrała rumieńców.

Artur Bochenek
www.garbarnia.krakow.pl

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty