Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Błękitni Modlnica - Armatura Kraków 5-0 (1-0)

2-0 P. Żurek 48
3-0 Lorenc 65
4-0 Podgajny 82
5-0 Zaporowski 86
Sędziował p. Ziach. Żółte kartki: Lorenc (2), Synowski. Czerwone kartki: Lorenc (88, dwie żółte) - Napora (88).
BŁĘKITNI: Regulski – Lusina, Zaporowski, Celarski, Kaliś – Pyzioł (55 Fedorov), Lorenc, Szumiec, Synowski (77 W. Grzybowski) – P. Żurek (65 Podgajny), Piszczek.

Bardzo udanie zainaugurowali rundę wiosenną podopieczni trenera Roberta Mazanka. Zwycięstwo 5-0 ma swoją wymowę, zwłaszcza w sytuacji, kiedy spora grupa zawodników jest kontuzjowana.

Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej wygranej gospodarzy. Co prawda Błękitni mieli swoje okazje (Piszczek, Pyzioł), jednak w początkowej fazie meczu lepiej prezentowali się przyjezdni i to oni byli bliżsi strzelenia bramki. Karę za nieskuteczność zawodnicy Armatury ponieśli tuż przed przerwą. Kapitalnym podaniem popisał się Szumiec, wypuszczając w bój Piotra Żurka. Wygrał on szybkościowy pojedynek z obrońcą, wbiegł z piłką w pole karne i sprytnym strzałem z bardzo ostrego kąta zdobył swojego pierwszego gola.

Zaraz po przerwie znów Szumiec z Żurkiem wystąpili w roli głównej i Błękitni prowadzili dwoma bramkami. W 65. minucie było już praktycznie po meczu. Trzecią kolejną asystę zanotował Szumiec, a ładną bramkę z dystansu zdobył Lorenc. Na końcowe minuty za zmęczonego Żurka pojawił się Podgajny i swój czas na boisku wykorzystał wybornie. Najpierw przejął piłkę wygraną w powietrznym pojedynku przez Piszczka i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi, a później świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Zaporowskiego, który swój bardzo dobry występ przypieczętował piątą bramką dla modlniczan.