Prokocim Kraków - Wisła Rząska 8-0 (3-0)

8-0 Glina 75

Sędziował Michał Sosin. Widzów 100.
PROKOCIM: Michalski (66 K. Wójcik) - Dolczak, Stankiewicz, Łobodziński, Tomczuk - Małecki (77 Mleczek), Kucabiński, Marzec (46 Nowak), Glina - Ł. Wójcik, Sierant.
WISŁA: Łukasiewicz - Skrzypoń, Witkowski, Bieszczanin, P. Janik (55 Knap)- Bałuszek, Frączek, Walczyk, Wiśniewski - Domagała, Matysiak (55 Ł. Janik).

Liderujący w A klasie krakowskiej (gr. II) piłkarze Prokocimia nie mieli litości dla Wisły Rząska, gromiąc ją 8-0.

Początek meczu nie zapowiadał pogromu gości. Już w pierwszych minutach piłkarze Wisły wywalczyli dwa rzuty rożne, a Michalski wybronił groźne uderzenie Walczyka z ostrego kąta. Z czasem Kolejarze opanowali sytuację na boisku. W 12. minucie po dwójkowej akcji z Kucabińskim Sierant nie dał szans bramkarzowi z Rząski. W 25. minucie Sierant minął obrońcę, bramkarza i skierował piłkę do bramki, ale zbyt lekko i obrońcy zdążyli ją wybić. W 31. minucie Kucabiński wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką rywala w polu karnym. Łukasiewicz był bardzo bliski obronienia strzału kapitana Prokocimia, ale uderzenie było zbyt mocne. 8 minut później Kucabiński podał prostopadle do Ł. Wójcika, którego uderzenie Łukasiewicz obronił, ale dobitka podążającego za akcją kapitana Prokocimia była skuteczna.

Jeżeli goście wychodząc na drugą połowę myśleli o odrabianiu strat, to Kolejarze szybko pozbawili ich złudzeń. Kucabiński dośrodkował z rzutu wolnego, a zamykający akcję Stankiewicz głową pokonał Łukasiewicza. Po chwili Kucabiński przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. W 54. minucie pozostawiony bez opieki Kucabiński ograł obrońcę i obok bramkarza posłał piłkę do siatki, kompletując hat-trick.

Kolejną akcję zainicjował Glina rozpoczynając rajd z własnej połowy, wycofał piłkę spod linii końcowej, a Sierant ze stoickim spokojem wpisał się na listę strzelców. Po chwili Tomczuk dośrodkował w pole karne, a Glina trafił w poprzeczkę. W 70. minucie Ł. Wójcik zagrał prostopadle w pole karne i Małecki pewnym strzałem w "długi" róg pokonał Łukasiewicza. Po chwili prostopadłym podaniem popisał się Małecki, a w roli egzekutora wystąpił Glina. Za moment napastnik Prokocimia przegrał pojedynek z Łukasiewiczem. W 87. minucie goście oddali jedyny celny strzał na bramkę Prokocimia, ale uderzenie Bieszczanina z rzutu wolnego pewnie obronił K. Wójcik. W ostatniej akcji meczu Kucabiński trafił w poprzeczkę...