Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)

Prokocim Kraków - Iskra Radwanowice 2-2 (1-2)

2-2 Stankiewicz 54

Sędziowali: Adrian Kulisa oraz Piotr Grobelny i Piotr Irzyk. Widzów 100.
PROKOCIM: Michalski - Stankiewicz, Janicki, Łozynyk, Dolczak - Tomczuk (65 Kukawski), Małecki (89 Łobodziński), Kucabiński, Sierant - Wójcik (77 Nakielny), Glina (65 Mleczek).
ISKRA: Bury - Urbańczyk, Bergel, Wiśniewski, Skotnicki - Jaworski, Jędrszczyk (88 Zgoda), Dudziński, Tucharz (63 Całek) - Funek, Krzysiak.

Piłkarze Prokocimia stracili w tym sezonie pierwsze punkty na swoim boisku, ale i tak uciekli rywalom i pozostali jedyną niepokonaną drużyną w krakowskiej A klasie (gr. II).

Kolejarze chcieli szybko zdobyć gola. W 2. minucie po rzucie rożnym Sieranta Małecki minął się z piłką, a Janicki z ostrego kąta nie trafił w bramkę. W 5. minucie Kucabińki zdecydował się na indywidualną akcję, minął w polu karnym obrońcę, ale nie zdołał pokonać Burego. Goście zrewanżowali się uderzeniem Jędrszczyka z 12 metrów w Michalskiego i niecelnym uderzeniem Tucharza z ostrego kąta. Z czasem Kolejarze zaczęli się przybliżać do bramki gości. W 23. minucie Kucabiński po indywidualnej akcji posłał piłkę obok słupka. Po chwili Wójcik uderzył z narożnika pola karnego, a po rykoszecie futbolówka otarła się o boczną siatkę. W 25. minucie Kucabiński zagrał z rzutu rożnego, a Małecki strzałem głową wpakował piłkę do siatki. 1-0.

Wydawało się, że teraz Kolejarzom będzie już łatwiej, ale nic z tych rzeczy. W 34. minucie Dudziński znalazł się sam przed Michalskim i nie zmarnował okazji. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym Jaworskiego Bergel głową uzyskał prowadzenie dla gości. To była nietypowa sytuacja dla gospodarzy, którzy po raz pierwszy w tym sezonie musieli odrabiać straty.

Podopieczni trenera Grzegorza Kmity wyszli zmotywowani na drugą połowę i szybko doprowadzili do wyrównania, a w roli ratownika wystąpił Michał Dolczak. Pomocnik Prokocimia w swoim stylu wrzucił piłkę z autu w pole karne, a najwyżej wyskoczył Stankiewicz i umieścił ją w siatce.

Iskra mogła szybko odpowiedzieć, ale uderzenie Jędrszczyka świetnie wybronił Michalski. W 69. minucie Jaworski uderzył z 25 metrów i znów Michalski musiał się wykazać. W odpowiedzi uderzał Wójcik i po rykoszecie piłka wylądowała na górnej siatce. W 79. minucie Kukawski zagrał spod linii końcowej, a Nakielny z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Burego. W końcówce oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale mecz skończył się sprawiedliwym remisem, który tradycyjnie nikogo w pełni nie zadowala.