Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > A klasa (Kraków II)
Prokocim bez straty punktu i bramki

Nadwiślan Kraków - Prokocim Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Małecki 34
Sędziował Janusz Korzeniak. Żółte kartki: Korytowski, Żychowski - Kukawski, Łozynyk, Ziółkowski. Widzów 50.
NADWIŚLAN: Fiałka - Wietecha, Korytowski, Stanek (63 Kryus), Poproch - Jaskowski (65 Fima), Foltak, Żychowski, Sala - Lipiński, Babiuch (86 Musiał).
PROKOCIM: Michalski - Stankiewicz (46 Tomczuk), Łozynyk (84 Glina), Ziółkowski, Janicki - Dolczak, Tarniowy, Małecki, Kukawski (71 Nakielny) - Wójcik, Kucabiński (90 Palczewski).

Było to spotkanie drużyn, które udanie zainaugurowały rozgrywki, wygrywając swoje mecze w 1. kolejce. W poprzednim sezonie oba zespoły były dla siebie bardzo gościnne (Nadwiślan wysoko wygrał w Prokocimiu, a w rewanżu okazałe zwycięstwo uzyskał Prokocim). Mecze Nadwiślanu z Prokocimiem zawsze są bardzo emocjonujące, pełne walki i często trzymają w napięciu do samego końca. Tak było i tym razem.

Pierwszą szansę na zdobycie bramki miał Prokocim. W 4. minucie po dalekim wrzucie z autu Dolczaka, Kucabiński mając przed sobą tylko Fiałkę, posłał piłkę obok bramki. Chwilę później Wójcik z 14 metrów przestrzelił. Gospodarze odpowiedzieli niecelnymi strzałami Lipińskiego i Sali. W 25. minucie Nadwiślan powinien objąć prowadzenie. Po akcji i podaniu Sali Żychowski był sam przed Michalskim, ale bramkarz Prokocimia pokazał klasę broniąc nogą uderzenie z 10 metrów. W odpowiedzi Kucabiński groźnie uderzył z rzutu wolnego z narożnika pola karnego, ale Fiałka nie dał się zaskoczyć.

W 34. minucie Dolczak wrzucił piłkę z autu, a w polu karnym najwięcej zimnej krwi wykazał Małecki pakując głową piłkę do siatki. Chwilę później Kucabiński z ostrego kąta tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą Wójcik będący na linii pola karnego tyłem do bramki popisał się strzałem przewrotką, minimalnie niecelnym.

Tuż po przerwie znów popisał się Wójcik ogrywając w narożniku pola karnego dwóch rywali, ale jego uderzenie świetnie wybronił młody bramkarz Nadwiślanu. W odpowiedzi Stanek uderzył z dystansu, ale niecelnie. W 54. minucie Tomczuk przegrał pojedynek z Fiałką. W 67. minucie po dośrodkowaniu Foltaka Stanek główkował obok bramki.

W 71. minucie w zespole Prokocimia zadebiutował Adam Nakielny pozyskany z Piasta Czchów i już w pierwszej akcji pokazał, że będzie dużym wzmocnieniem Kolejarzy. Przy linii końcowej ograł dwóch rywali i celnie uderzył na bramkę Nadwiślanu, w której stał młody, ale pewnie interweniujący Fiałka. W 79. minucie Lipiński z 15 metrów trafił w Michalskiego. W końcówce Nadwiślan powinien wyrównać, ale w 89. minucie Musiał z 6 metrów przestrzelił. Kucabiński mógł w doliczonym czasie gry skarcić gospodarzy za tę nieskuteczność, ale jego uderzenie z ostrego kąta zablokował Korytowski.

kolejarzprokocim.futbolowo.pl

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty