Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Górnik Zabrze - Korona Kielce 2-0 (2-0)

1-0 Milik 34 (karny)

2-0 Milik 38

Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Żółte kartki: Pazdan, Bemben, Milik, Szeweluchin, Sobczak (rezerwowy) - Małkowski, Korzym, Gołębiewski.

GÓRNIK: Skorupski - Bemben (73 Marciniak), Danch, Szeweluchin, Magiera - Olkowski, Przybylski, Pazdan, Nakoulma (70 Wodecki) - Kwiek, Milik (85 Płonka).

KORONA: Małkowski - Kuzera, Stano, Kijanskas, Lisowski - Lenartowski, Vuković, Lech (46 Jamróz), Sobolewski (65 Kiełb) - Korzym, Gołębiewski (73 Kaczmarek).

Kielczanie mieli szansę dogonić drugi w tabeli Ruch i zbliżyć się na punkt do Legii. Okazało się, że presja była bardzo duża i Korona nie pokazała w Zabrzu pełni swych możliwości.

Górnicy od początku dominowali, byli groźniejsi i w ciągu zaledwie czterech minut strzelili dwa gole. Najpierw Małkowski faulował próbującego go minąć w polu karnym Milika. Podyktowaną "jedenastkę" pewnie wykorzystał poszkodowany. Cztery minuty później ponownie Milik wystąpił w roli głównej. Po otrzymaniu prostopadłego podania znalazł się sam przed bramkarzem i strzelił obok niego.

W 81 minucie powinno być 3-0. Po dośrodkowaniu Magiery z rzutu rożnego i główce Szeweluchina piłka trafiła w poprzeczkę.

To był jeden z najsłabszych występów kielczan w tym sezonie.