Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Cracovia zwycięska w Młodych Derbach2012-04-28 15:44:00

Na stadionie przy ul. Wielickiej odbyły się Młode Derby Krakowa. Górą była Cracovia, która pokonała grającą przez ponad pół godziny w dziesiątkę Wisłę 2-0.

Młoda Ekstraklasa: Cracovia - Wisła Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Norbert Piszczek 20
2-0 Mateusz Florek 60
Żółte kartki: Piszczek, Florek, Sikora, Dudek - Arian, Rojewski, Lepiarz (2). Czerwona kartka: Lepiarz (58, dwie żółte). Widzów 250.
CRACOVIA: Skrzeszewski - Piszczek, Dudek, Kosanović, Sarga - Jaroszyński (81 Wzorek), Kłusek, Krasuski (70 Potańczyk), Tyrka - Pająk (46 Florek), Dudzic (87 Sikora).
WISŁA: Kocoń - Moskal (79 Kolanko), Arian, Lepiarz, Masiuda - Kaganek (46 Ślęczka), Pułka, Rojewski, Szewczyk - Stanek (64 Karłowicz), Kamiński (67 Piwowarczyk).

Cracovia objęła prowadzenie w 20. minucie. Piłkę po strzale Kosanovicia z wolnego na słupek sparował Jan Kocoń, ale dobitka Norberta Piszczka była skuteczna. Biała Gwiazda mogła wyrównać w 41. minucie, ale świetnego prostopadłego podania Jakuba Pułki nie wykorzystał Michał Szewczyk. Cztery minuty po zmianie stron Szewczyk ponownie miał okazję do pokonania Skrzeszewskiego, ale golkiper Pasów obronił strzał wiślaka.

Od 58. minuty podopieczni trenera Tomasza Kulawika grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Damiana Lepiarza. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali już 2 minuty później, kiedy wynik na 2-0 celnym strzałem podwyższył Mateusz Florek.

Mimo niekorzystnego wyniku wiślacy starali się grać swoje. W 71. minucie Łukasz Rojewski mógł zdobyć honorową bramkę, ale ponownie ładną obroną strzału zawodnika Białej Gwiazdy popisał się Skrzeszewski. Gospodarzom też nie udało się zdobyć kolejnych bramek i Młode Derby zakończyły się ich wygraną 2-0.