Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Remis Wisły z Hannoverem 962012-07-28 19:36:00

W meczu kontrolnym rozegranym w austriackim Sankt Veit Wisła Kraków zremisowała z zespołem Bundesligi - Hannover 96 1-1.

Wisła Kraków – Hannover 96 1-1 (0-1)

0-1 Huszti 30
1-1 Genkow 90 (karny)
Żółta kartka: Burliga (Wisła).
WISŁA: Pareiko (59 Miśkiewicz) – Burliga (67 Bunoza), Chavez, Głowacki, Frederiksen (86 Jaliens) – Iliev, Wilk (79 Chrapek), Garguła (67 Sobolewski), Melikson (82 Quioto) – Sikorski (67 Sobolewski), Genkow.
HANNOVER 96: Zieler – Andreasen, Haggui, Cherundolo, Pinto, Huszti, Schlaudraff, Felipe (35 Eggimann), Pander, Abdellaoue, Stindl. Grali także: Eggimann, Schmiedebach, Sobiech, Ya Konan, Rausch, Schulz, Aycicek, Chahed, Avevor.

Niemiecka drużyna w całym spotkaniu stworzyła sobie więcej groźnych okazji do zdobycia gola, ale pokonała bramkarza Wisły tylko raz. W 13 minucie Szabolcs Huszti wyszedł sam na sam z Pareiką, ale estoński bramkarz wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W 30 minucie jednak skapitulował po strzale Husztiego z bliskiej odległości. W 40 minucie mogło być 2-0 dla Niemców. Na strzał z dystansu zdecydował się Moa Abdellaoue, piłka minęła Pareikę, który rzucił się w jej kierunku i... uderzyła w wewnętrzną stronę słupka, po czym wróciła na boisko. Również słupek przeszkodził Hannoverowi w zdobyciu gola w 47 minucie. Artur Sobiech, który wszedł na boisko po przerwie, dostał podanie w pole karne Wisły, uderzył z pierwszej piłki, ale ta odbiła się od słupka.

Wiślacy pokazali kilka dobrych akcji, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem do bramki Hannoveru. W 9. minucie Maor Melikson postraszył golkipera rywali uderzeniem z dystansu, ale Zieler, chociaż z trudem, obronił ten strzał. Krakowianie po stracie gola cały czas uparcie dążyli do wyrównania, i udało im się to osiągnąć w 90 minucie, chociaż bramka nie padła po akcji. W polu karnym Hannoveru faulowany był Ivica Iliev, a rzut karny na gola zamienił Cwetan Genkow. W doliczonym czasie gry Wisła mogła trafić drugi raz. Po wrzutce Michała Chrapka z rzutu wolnego Arkadiusz Głowacki zderzył się w polu karnym z bramkarzem przeciwnej drużyny, futbolówka trafiła do Genkowa, który jednak zaskoczony posłał ją obok słupka.

W wyjściowej jedenastce "Białej Gwiazdy" pojawił się Jan Frederiksen, który jest testowany przez krakowski klub. Duńczyk zagrał 85 minut przeciwko Hannoverowi 96, a w końcówce spotkania zmienił go Kew Jaliens.

***

- Widać, że nasz przeciwnik podszedł do tego spotkania bardzo poważnie. Zostały obnażone błędy, które popełniamy i dlatego szkoda, że nie odbył się mecz z Turkami, wtedy wiedzielibyśmy o nich wcześniej – rozpoczął swoją pomeczową wypowiedź trener Wisły, Michał Probierz.

- Czas, który pozostał do startu ligi poświęcimy na wyeliminowanie mankamentów w naszej grze – dodał szkoleniowiec wiślaków.

Zebrani dziennikarze dopytywali się o zachowanie Pareiki, który został usunięty przez sędziego z boiska. - Trzeba pamiętać o tym, że jesteśmy tutaj dwa tygodnie, piłkarze odczuwają także zmęczenie psychiczne. Na pewno jednak zwrócimy na to uwagę i wspólnie o tym porozmawiamy - zakończył szkoleniowiec Wisły.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA (wisla.krakow.pl)

Aktualizacja 23:30