Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Quioto strzela już bramki dla Wisły (FOTO)2012-05-22 19:36:00

W drugim sparingu, rozegranym po zakończonym sezonie, Wisła Kraków zremisowała 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Obie bramki dla podopiecznych trenera Probierza zdobył testowany pod Wawelem Honduranin Romell Quioto.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 2-2 (1-2)

1-0 Nowak 15
1-1 Quioto 36
2-1 Quioto 41
2-2 Sacha 90

Żółte kartki: Patejuk (Podbeskidzie) – Małecki (Wisła)
Podbeskidzie: Zajac (46 Bąk) – Łatka (71 Nagi), Byrtek (69 Mikoga), Sourek, Król – Patejuk, Guluch (46 Sacha), Ziajka (46 Reiman), Nather (77 Bujok)– Nowak (46 Malinowski), Demjan (75 Wojtasik)
Wisła: Miśkiewicz (87 Sypniewski) – Bartosz (61 Piwowarczyk), Czekaj, Arian (71 Moskal), Żemło (79 Ślęczka) – Iliev (79 Karłowicz), Buras (46 Małecki), Jirsak, Wilk, Ricardinho (72 Rojewski) – Quioto (75 Kamiński).

Sparing z Podbeskidziem, rozegrany w Dankowicach, był dla trenera Michała Probierza okazją do przyjrzenia się grze testowanych zawodników. A tych w drużynie Białej Gwiazdy wystąpiło czterech: Michał Miśkiewicz, Ricardinho, Romell Quioto oraz 18-letni pomocnik Hutnika Kraków, Damian Buras. Skład krakowian uzupełniali, obok piłkarzy pierwszej drużyny, zawodnicy Młodej Wisły oraz juniorzy.

Najlepiej z czwórki testowanych zaprezentowali się w pierwszej połowie Buras i Quioto. Młody zawodnik z Krakowa szukał gry, nie bał sie pojedynków o piłkę, potrafił także dograć futbolówkę do atakujących kolegów. Romell Quioto natomiast już po 36 minutach gry dla Wisły wpisał się na listę strzelców.

Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gospodarze. w 15 minucie prostopadłe podanie po szybkiej kontrze na bramkę zamienił Nowak. Dwadzieścia jeden minut później wiślacy wyrównali. W środku pola piłkę wywalczył Tomas Jirsak, który odegrał ją na prawo do Iliewa i pognał w kierunku pola karnego Podbeskidzia. Serbski pomocnik podał ją na 16. metr do Czecha, który minął się z futbolówką, ale za plecami miał Quioto. Napastnik przyjął piłkę i strzałem po ziemi pokonał Zajaca.

W 41 min było 2-1 dla Białej Gwiazdy. Po dośrodkowaniu Iliewa Zajac wypuścił piłkę, tę w zamieszaniu wyłuskał w Quioto i skierował do siatki z kilku metrów. W 86 min spotkania Łukasz Rojewski, który wszedł na boisko za Ricardinho, mógł podwyższyć wynik na 3-1, ale w pojedynku z Bąkiem górą był ten drugi.

Gospodarze kilka razy zagrozili bramce Wisły i byli blisko, aby trafić do siatki rywali ponownie, jednak Michał Miśkiewicz nie dał się pokonać. W 67 i 69 min testowany golkiper wybronił dobre strzały zawodników Podbeskidzia, po których kibice już wstawali z miejsc, widząc piłkę w bramce. Podbeskidzie jednak doprowadziło do remisu w ostatniej akcji meczu. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Sachy, który z narożnika pola karnego przelobował bramkarza Białej Gwiazdy. Tym był jednak nie Miśkiewicz, a Sypniewski, który stanął w bramce trzy minuty wcześniej.

W rywalizacji z drużyną z Bielska-Białej w barwach krakowian wystąpiło czterech testowanych piłkarzy. - Mam już wnioski po ich grze, ale najpierw porozmawiamy o tym w sztabie i z władzami klubu - mówił po sparingu trener Michał Probierz.

O grze młodych zawodników Wisły mówił - Dzisiaj ci chłopcy pokazali się z dobrej strony i zwycięstwo byłoby dla nich jeszcze cenniejsze. Ale taka jest piłka i to uczy, że na poziomie ligowym trzeba być skoncentrowanym do końca. Ogólnie jestem z nich zadowolony. Oni muszą się rozwijać. Krok po kroku idziemy do przodu. Trzeba dać im szansę. Może nigdy nie zagrają w takim składzie, ale miłe było to, że ci starsi piłkarze dobrze ich przyjęli.

W następny wtorek Wisła zagra mecz towarzyski z Unią Tarnów. Trener krakowian powiedział, że i w tym spotkaniu da szansę gry młodym piłkarzom.