Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 1-1 (1-0)

1-0 Tomasz Wróbel 13
1-1 Maciej Jankowski 59

Sędziował Marcin Szrek (Kielce). Żółte kartki: Djokić, Straka (2). Czerwona kartka: Straka (62, dwie żółte).
BEŁCHATÓW: Sapela, Modelski, Szmatiuk, Lacić, Tanevski, Fonfara, Wróbel, Baran, Kosowski, Sawala (65 Buzała), Nowak (77 Kuświk).
RUCH: Pesković, Burliga, Djokić, Stawarczyk, Szyndrowski, Zieńczuk (89 Grzyb), Malinowski, Straka, Janoszka, Abbott (46 Jankowski), Piech (65 Lisowski).

Bełchatów objął prowadzenie w 13. minucie po wrzutce Kosowskiego z prawej strony na "długi" słupek. Głową z 3 metrów piłkę do siatki skierował Wróbel, nie upilnowany przez Burligę. W 33. minucie gospodarze powinni prowadzić 2-0, ale strzał Nowaka z karnego obronił Pesković.

Po przerwie Ruch wyrównał. Piech, przy biernej postawie Szmatiuka, zgrał głową do Jankowskiego, po drodze futbolówkę odbił jeszcze jeden z graczy gospodarzy, a zawodnik Ruchu mocnym uderzeniem z woleja pokonał Sapelę.