Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 3-1 (1-0)

1-0 Costa Nhamoinesu 37
2-0 Darvydas Šernas 54
3-0 Arkadiusz Woźniak 60
3-1 Paweł Kaczmarek 84

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Horvath, Rachwał, Telichowski - Malarczyk, Zieliński, Hernani. Czerwona kartka: Hernani (90, za drugą żółtą).

ZAGŁĘBIE: Isailović - Kowalczyk, Horvath, Reina (59 Telichowski), Nhamoinesu - Pawłowski (66 Abwo), Rachwał, Dąbrowski, Sernas, Wilczek (79 Małkowski) - Woźniak.
KORONA: Małkowski - Malarczyk, Stano, Hernani, Lisowski - Papka (46 Kaczmarek), Vuković, Lech, Cichos (77 Lenartowski), Kiełb - Zieliński (63 Gawęcki).

Być może to przekonujące zwycięstwo Zagłąbia przerwie, albo przynajmniej uspokoi na jakiś czas dywagacje o przyszłości trenera Jana Urbana w Lubinie.

Lubinianie zdecydowanie przeważali i przekonująco wygrali. Pierwszy raz trafili do bramki w 8 min, ale uderzenie Kamila Wilczka nie zostało uznane, bo padło ze spalonego. Prawidłowy gol padł w 37 min. Costa Nhamoinesu w polu karnym dostał piłkę od Arkadiusza Woźniak  i z paru metrów posłał ją do siatki.

W 48 min Zagłębie miało świetną szansę na podwyższenie wyniku. Małkowski wyszedł do piłki wybitej przez rywali, ale szybszy był Szymon Pawłowski. Uderzył w kierunku bramki,tyle, że za lekko piłkę i futbolówkę wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Korony.

Niewiele jednak opóźnił się drugi cios dla Korony. W 54 min Wilczek zagrał do Pawłowskiego, te wygrał pojedynek biegowy z Kaczmarkiem, podał w pole karne. Woźniak przepuścił, a Sernas, do którego dotarła, posłał do pustej bramki. Po kolejnych sześciu minutach było już 3-0. Wilczka uderzył piłkę w polu karnym, odbiła się od piłkarzy Korony, aż trafiła do Woźniaka, po jego strzale futbolówka odbiła się od Stano i wpadła do bramki.

Korona zdążyła zdobyć tylko honorową bramkę po skutecznie zwieńczonej przez Kaczmarka kontrze.