Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 3-2 (1-0)

3-2 Jeż 87

Sędziował Tomasz Garbowski (Opole). Żółte kartki: Trałka, Teodorczyk.

JAGIELLONIA: Słowik (46 Baran) - Bartczak, Skerla, Cionek, Alexis - Kupisz, R. Grzyb, Hermes, Pejović (61 Kukol), Plizga (72 Ćetković) - Frankowski.

POLONIA: Przyrowski - Todorovski, Kokoszka, Sadlok, Brzyski (67 Cani) - Sultes, Trałka (46 Bonin), Jodłowiec, Piątek, Jeż - Sikorski (46 Teodorczyk).

W 25 minucie piłkę wrzucił z wolnego w pole karne Plizga, a Skerla głową umieścił ją w bramce. Na 2-0 podwyższył niezawodny Frankowski, który od połowy boiska pobiegł sam na bramkarza i nie zmarnował okazji. To już 153. gol "Franka" w ekstraklasie. W 66 minucie goście zdobyli kontaktowego gola; z lewej strony dośrodkował Bonin, stojący na piątym metrze Teodorczyk "główkował", a piłka odbiła się jeszcze od Cionka i wpadła do bramki. Gospodarzom wystarczyło pięć minut, aby ponownie odskoczyć na bezpieczny dystans. Po szybkiej kontrze i prostopadłym zagraniu Plizgi, Rafał Grzyb znalazł się przed Przyrowskim i pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Emocji w końcówce nie brakowało, bowiem poloniści po raz drugi zdobyli kontakową bramkę. Na trzy minuty przed końcem wrzucił futbolówkę Cani, Bonin zblokował obrońcę gospodarzy, a Jeż trafił w "dłuższy róg".

W drugiej minucie doliczonego czasu gry trener Polonii - Jacek Zieliński - odesłany został przez sędziego na trybuny.