Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

1-1 Szałachowski 15
1-2 Gol 19
1-3 Ljuboja 81

Łódzki KS: Velimirović - Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Szałachowski (85. Pruchnik), Kłus, Papikyan (58. Nowak), Romańczuk (70. Bykowski), Saganowski, Mięciel.
Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Vrdoljak, Wawrzyniak - Manu (83 Kosecki), Gol, Borysiuk, Radović (65 Ohayon), Rybus (74 Kucharczyk) - Ljuboja.

Legia Warszawa wygrała w Bełchatowie z ŁKS Łódź 3:1 po bramkach Ivicy Vrdoljaka, Janusza Gola i Danijela Ljuboji. Honorową bramkę dla beniaminka zdobył były legionista Sebastian Szałachowski. Podopieczni Macieja Skorży awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania rozgrywanego w Bełchatowie nie były porywającym widowiskiem. Optyczną przewagę zdobyli legioniści, ale przez pierwsze dziesięć minut nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Pierwsze senne dziesięć minut meczu piłkarze wynagrodzili jednak kibicom z nawiązką.

W 11. minucie spotkania po rzucie rożnym dla Legii Jakub Wawrzyniak został sfaulowany przez Dariusza Kłusa i po konsultacji z sędzią liniowym arbiter główny podyktował rzut karny dla warszawskiej drużyny. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Legii Ivica Vrdoljak. Trzy minuty później ŁKS wyrównał stan rywalizacji. Debiutującego w meczu ligowym w bramce Legii, Dusana Kuciaka pokonał Sebastian Szałachowski. Były legionista, który po ostatnim sezonie rozstał się z drużyną z Łazienkowskiej, precyzyjnym strzałem z dystansu nie dał szansy bramkarzowi Legii na skuteczną interwencję. Bramka Szałachowskiego była pierwszym golem zdobytym przez ŁKS Łódź w obecnym sezonie.

Beniaminek z wyrównania cieszył się tylko cztery minuty. Po rzucie wolnym Maciej Rybus posłał piłkę w pole karne, do piłki wyskoczył Artur Jędrzejczyk i zgrał piłkę na głowę Janusza Gola, który z najbliższej odległości pokonał Velimirovicia.

W 81 min Ljuboja ustalił wynik mecz,  zamknął akcję po dośrodkowaniu  z prawej strony.