Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa
Młoda Wisła trzymała się do 82. minuty2012-03-11 00:23:00

Rozpoczynająca wiosenne rozgrywki Młoda Wisła przegrała w Poznaniu z Lechem 0-3, chociaż do 82. minuty bezbramkowo remisowała.

Młoda Ekstraklasa: Lech Poznań – Wisła Kraków 3-0 (0-0)

1-0 Drygas 82
2-0 Kędziora 86
3-0 Maślany 88

Żółte kartki: Drygas - Moskal (2). Czerwona kartka: Moskal (dwie żółte).
LECH: Wandzel – Kędziora, Znaniewski, Cieślak, Łągiewka (65 Szczupakowski) – Drewniak (87 Pietras), Drygas – Kapsa (46 Byszewski), Chromiński, Maślany – Wolski (87 Woroch).
WISŁA: Kurto – Moskal, Arian, Uryga, Ślęczka – Kaganek (74 Kamiński), Masiuda, Michalski, Pułka – Rojewski, Karłowicz (65 Tomalski).

Przez większość meczu we Wronkach zawodnicy obu zespołów toczyli równorzędną walkę. Więcej okazji miał co prawda Lech, ale albo jego zawodnicy fatalnie spisywali się pod bramką gości, albo skutecznie, nawet w sytuacjach sam na sam, interweniował Filip Kurto. Ze strony Wisły najlepsze szanse mieli w I połowie Kaganek po dośrodkowaniu Rojewskiego, a w drugiej części gry Pułka i Uryga w zamieszaniu podbramkowym.

Ostatnie 10 minut spotkania okazało się jednak bardzo nieudane dla młodych Wiślaków. Stracili oni trzy bramki, a dodatkowo drugą żółtą kartę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył Kamil Moskal. Mimo dobrej gry przez bardzo długi czas podopieczni trenera Kulawika swój pierwszy mecz w Młodej Ekstraklasie w 2012 roku zakończyli wysoką porażką.