Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Uczniowie SMS laureatami konkursu historycznego2013-06-19 19:07:00

Uczniowie liceum SMS w Krakowie zostali nagrodzeni w finale wojewódzkim konkursu "Dramatyczne losy Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-1944”. Kamil Mistarz, Adam Sadecki i Tomasz Sasak zostali laureatami konkursu, natomiast Kamil Kłosowski, Damian Niepsuj i Bartosz Sarga zostali finalistami projektu.


Konkurs realizowany był w ramach I edycji projektu „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Uczniowie SMS zostali nagrodzeni w finale wojewódzkim przedsięwzięcia.


Opiekunami naukowymi uczniów w projekcie byli Wojciech Hausner i Izabella Lankosz.


Organizatorzy przedsięwzięcia to Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.


Udział w projekcie był uzupełnieniem programu edukacyjno-sportowego, który realizowany jest w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W jego ramach placówka organizuje coroczne wyjazdy uczniów na Kresy. Łączą one aspekt historyczno-edukacyjny ze sportowym. Uczniowie mają okazję zobaczyć miejsca, które związane są z historią Polski oraz rozegrać towarzyskie mecze drużynami polskimi i ukraińskimi. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie utrzymuje stałe kontakty z Pogonią Lwów (SMS ma podpisaną umowę o współpracy z klubem) oraz Polonią Chmielnicki. W trakcie wyjazdów uczniowie SMS mieli również możliwość zagrania z Karpatami Lwów, Czernomorcem Odessa i Dynamem Kijów.

 

Piotr Czajowski/SMS
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty