Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Turniej Comeniusa: Szkoły z Belgii i Niemiec zagrają z SMS-em2013-05-13 07:59:00

W środę 15 maja w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej COMENIUSA.


Zagrają w nim reprezentacje szkół partnerskich przedsięwzięcia: Institut Provincial D’enseignement Secondaire de Hesbaye z Belgii (placówka współpracuje z klubem Standard Liège), Walter-Klingenbeck-Schule z Niemiec (realizująca programy sportowe FC Bayern Monachium i TSV 1860 Monachium) oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Krakowa.


Opis fotki
.

Zawody odbywają się w ramach realizacji projektu: Football as a medium promoting a greater social mix and intercultural communication through various forms of exchange. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół "Uczenie się przez całe życie”.


Celem zawodów oraz realizowanego projektu jest pokazanie, że piłka nożna pomaga przełamać bariery. Jest „międzynarodowym językiem”, który pozwala na nawiązanie porozumienia pomiędzy ludźmi z różnych krajów o odmiennych kulturach i językach. Dążeniem organizatorów jest przekazanie młodym zawodnikom zasad fair play, walka z rasizmem na murawie piłkarskich boisk, nauka poszanowania dla przeciwnika, który gra w koszulce przeciwnej drużyny.

 

W Szkole Mistrzostwa Sportowego odbędzie się finał tych zawodów - wcześniejsze etapy odbyły się Belgii i Niemczech podczas spotkań szkół partnerskich.

 

Zawody odbędą się w duchu pamięci o patronach Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Józefie Kałuży i Henryku Reymanie. Obaj piłkarze, mimo ostrej rywalizacji na murawie, poza boiskiem zawsze potrafili podać sobie ręce. Postawa Kałuży i Reymana ma być wzorem do naśladowania dla uczestników przedsięwzięcia.


Patronatem honorowym Turniej Comeniusa objęli:

Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa

Prof. Janusz Filipiak - Prezes MKS Cracovia S.S.A

Polski Związek Piłki Nożnej


Piotr Czajowski/SMS
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty