Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
SMS w Paradzie Szkolnych Patronów2013-06-21 15:58:00

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana uczestniczyli w „Paradzie Szkolnych Patronów”. W przemarszu ulicami krakowskiego starego miasta - od Bernardyńskiej, przez Grodzką, Rynek Główny na Mały Rynek - wzięło udział 80 krakowskich placówek oświatowych.


Patronami SMS są dwaj znakomici piłkarze Józef Kałuża i Henryk Reyman. Obaj byli legendami swoich ukochanych klubów - Kałuża Cracovii, natomiast Reyman Wisły. Jedni z najlepszych zawodników polskich okresu przedwojennego choć ostro rywalizowali na murawie, to poza boiskiem zawsze potrafili podać sobie ręce.


- Postawa Kałuży i Reymana na boisku piłkarskim oraz w życiu codziennym mają być wzorem do naśladowania dla uczniów naszej szkoły. W SMS-ie w jednej ławce zasiadają zawodnicy różnych klubów i nie ma pomiędzy nimi żadnych antagonizmów. Postawa poszanowania dla przeciwnika sportowego jest bardzo ważnym aspektem w wychowaniu młodych piłkarzy w Szkole Mistrzostwa Sportowego - mówi Piotr Kocąb, zastępca dyrektora SMS ds. sportowych.


Piotr Czajowski/SMS


dscn7089.jpg
dscn7092.jpg
dscn7094.jpg
dscn7098.jpg
dscn7099.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty