Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
SMS w Pielgrzymce Sportowców2013-05-16 06:28:00

Uczniowie krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięli udział we wtorek w VI Pielgrzymce Sportowców i Kibiców Małopolski.


Msza Święta odprawiona została w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Tegoroczna Pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Panie, przymnóż nam wiary". Pielgrzymka jest nawiązaniem do Mszy św. Pojednania, która została odprawiona na stadionie Cracovii 4 kwietnia 2005 r. w intencji Jana Pawła II.


Mszę Świętą koncelebrowało wielu księży pełniących swą posługę w środowiskach piłkarzy, sportowców i kibiców. Mszy przewodniczył ksiądz Infułat Bronisław Fidelus, kazanie wygłosi ksiądz Jarosław Chlebda z parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra z parafii Sobolów z diecezji tarnowskiej. Organizatorem pielgrzymki był ksiądz Henryk Surma, zasłużony kapelan środowisk sportowych Cracovii.


W pielgrzymce wzięli udział uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, nauczyciele, trenerzy i dyrekcja oraz goście szkoły z zagranicy. Przebywający w ramach programu Comenius uczniowie z belgijskiej szkoły sportowej, pomimo bariery językowej, z zaangażowaniem uczestniczyli w nabożeństwie. Po mszy, na tarasie przed bazyliką, odbył się koncert młodzieżowej orkiestry z Sobolowa.


sms.krakow.pl


1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty