Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Porażka Młodej Wisły, tylko Buksa zadowolony (FILM)2013-03-10 02:06:00

Piłkarze Wisły Kraków zaliczyli nieudany powrót na Reymonta 22, przegrywając w sobotę z Polonią Warszawa 2-3 w Młodej Ekstraklasie. Zadowolony może być tylko Adam Buksa, który w swoim debiucie strzelił dwa gole dla gospodarzy.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Polonia Warszawa 2-3 (1-1)

1-0 Buksa 16

1-1 Tarnowski 45

1-2 Wierzbowski 52

1-3 Tarnowski 59

2-3 Buksa 79

Żółte kartki: Moskal, Karłowicz – Duda, Wełna, Tarnowski, Pielak, Krajewski.

WISŁA: Bieszczad – Bartosz (64 Moskal), Lepiarz, Żemło, Kolanko – Downar-Zapolski, Pułka (46 Tomalski), Buras (83 Sosin), Kamiński (81 Straus) – Karłowicz, Buksa.

POLONIA: Olczak – Krajewski, Jonczys (46 Wierzbowski), Wełna, Pielak – Rusak (90 Sapała), Antczak, Duda (74 Kowalczyk), Wrzesiński (46 Matulka) – Tarnowski (64 Cichowski), Luksa (46 Majczyna).

W 16. minucie debiutujący w barwach Wisły Adam Buksa wparował w pole karne Polonii i strzelił w "długi" róg, pokonując bramkarza gości. Polonia starała się przejąć inicjatywę, lecz dopiero w 34. minucie zdołała poważnie zagrozić drużynie gospodarzy, trafiając w poprzeczkę. Biała Gwiazda w pierwszej połowie miała swoje okazje, głównie z rzutów rożnych i wolnych, ale nie potrafiła wykorzystać żadnej z szans. Zemściło się to w 45. minucie. Konrad Wrzesiński odegrał piłkę do Pawła Tarnowskiego, a ten z 11 metrów pokonał bramkarza gospodarzy, również debiutującego przy Reymonta, Gerarda Bieszczada.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla gospodarzy. W 52. minucie do bramki trafił zawodnik Czarnych Koszul, Maciej Wierzbowski, który pięknym strzałem z narożnika pola karnego pokonał bramkarza Wisły. Biała Gwiazda zaczęła atakować. W 54. minucie Piotr Żemło był bliski wyrównania po rzucie rożnym, lecz w 59. minucie Polonia strzeliła gola na 3-1. Tarnowski otrzymał podanie na skrzydło i strzelił w "krótki" róg. Wisła się nie poddawała i dążyła do wyrównania. W 63. minucie Buras dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale Hubert Tomalski nie trafił w piłkę. Kolejna groźna akcja wiślaków nastąpiła już minutę później, ale Piotr Karłowicz strzelił w słupek. Bramka kontaktowa padła w 79. minucie. Piotr Karłowicz dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, piłka trafiła pod nogi Adama Buksy, który minął zwodem piłkarza Polonii i strzelił po "długim" rogu.