Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
MESA: Wisła gromi Koronę2012-11-13 00:21:00

Młoda Wisła rozgromiła Koronę Kielce 6-0 w meczu 11. kolejki Młodej Ekstraklasy.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Korona Kielce 6-0 (2-0)

1-0 Quioto 9
2-0 Michalski 40
3-0 Karłowicz 73
4-0 Karłowicz 88
5-0 Stolarski 90
6-0 Oleksa 90+2
Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółta kartka: Straus (Wisła). Czerwona kartka: Zawadzki (Korona, 39).
WISŁA: Miśkiewicz – Moskal, Lepiarz, Czekaj (24 Tomalski, 55 Karłowicz), Burliga (46 Kolanko) – Uryga – Michalski, Downar-Zapolski (75 Oleksa), Buras (82 Straus), Stolarski – Quioto.
KORONA: Shliakotin – Zawadzki, Wrześniewski, Wróblewski, Bodzioch (10 Michałek) – Jeziorski (46 Kiercz) – Papka, Cebula (46 Szmalec), Mularczyk (61 Seweryn), Kotarzewski (75 Jaśkiewicz) – Jamróz (46 Angielski).

Wisła objęła prowadzenie w 9. minucie. Futbolówkę w środku pola przechwycił Łukasz Burliga (pierwszy mecz od kontuzji jakiej doznał 22 września), odegrał do Romella Quioto, który na raty pokonał golkipera Korony.

Podobnie, jak w niedzielnym meczu seniorskich drużyn Wisły i Korony, tak i w młodzieżowym pojedynku sędzia pokazał czerwoną kartkę. Obejrzał ją w 39. minucie Mateusz Zawadzki, który sfaulował tuż przed polem karnym wychodzącego sam na sam z bramkarzem Pawła Stolarskiego. Jednak w przeciwieństwie do swoich starszych kolegów, młodzi wiślacy od razu wykorzystali swoją szansę i zdobyli drugą bramkę. Rzut wolny, podyktowany na faulu na Stolarskim, ładnym strzałem z 17 metrów na gola zamienił Maksymilian Michalski.

Podopieczni trenera Kazimierza Kmiecika prowadzili grę i w drugiej połowie, chociaż przez kilka minut oddali inicjatywę Koronie, co mogło skończyć się utratą bramki. W 73. minucie krakowianie przeprowadzili jednak akcję, która znowu dała im trafienie, jednak w dosyć zabawnych okolicznościach. Sam na sam z golkiperem Korony wyszedł Paweł Stolarski. Bramkarz obronił strzał wiślaka, ale piłka trafiła w głowę Kacpra Wróblewskiego i wróciła w pole karne Korony, prosto pod nogi Piotra Karłowicza, któremu nie zostało nic innego, jak tylko wpakować ją do pustej bramki.

W 88. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Karłowicz. W 90. minucie celnym uderzeniem popisał się Paweł Stolarski, a w 90+2. minucie bolesną porażkę kielczan przypieczętował Patryk Oleksa.

Dzięki zwycięstwu Wisła wyprzedziła Koronę w tabeli Młodej Ekstraklasy, ale goście mają rozegrany o jeden mecz mniej. Obecnie Biała Gwiazda ma 18 punktów i awansowała w tabeli na 10. pozycję.