Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)
Zacięty bój Dalinu z Garbarnią2013-02-09 18:34:00

W rozegranym dziś w Myślenicach sparingu Garbarnia pokonała po zaciętym meczu III-ligowy zespół Dalinu. Jedynego gola zdobył Tomasz Kalicki w 78. minucie. W składzie Garbarni zabrakło zawodników, którzy zmierzyli się w piątek z Termalicą.

DALIN Myślenice - GARBARNIA Kraków 0-1 (0-0)
0-1 Kalicki 78
Sędziowali: Krzysztof Cienkosz i Krzysztof Salawa (Myślenice).
DALIN: Bubetty (46 Dziedzic) - Tokarz (46 Słonina), Banaszkiewicz, Cygal (46 Kowalski), Senderski (46 testowany 1) - Nowak (46 Kostruch), Niedźwiedź, testowany 2, Kaczor, Litewka (46  Bałucki) - Papież (46 Górka).
GARBARNIA: Szwiec - Talaga, Piszczek, Gubała, Fiedeń - Nwachukwu, Kalemba, Wajda, Metz (46 Drabik), Zelek - Kozieł (63 Kalicki).

Trener Garbarni Marek Motyka miał okazję przyglądać się testowanym Adamowi Gubale (Lubań Maniowy), Michaelowi Drabikowi (KS Zakopane) i Marcinowi Fiedeniowi (ostatnio drugoligowy duński Nexø Boldklub, wcześniej Motor Lublin).

Spotkanie miało bardzo zacięty i wyrównany przebieg. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia goli, Dalin najlepszą w 49. minucie, kiedy słupek uratował Garbarzy od utraty gola.
W pierwszej połowie klarowniejsze sytuacje mieli Brązowi, dwukrotnie na dogodnej pozycji znalazł się Kozieł, ale jego strzały obronił Bubetty. W 22. minucie Nwachukwu został sfaulowany przez myślenickiego bramkarza w polu karnym, jednak arbitrzy - prowadzący spotkanie na dwa gwizdki, każdy z nich odpowiadał za jedną połowę boiska - nie zdecydowali się na podyktowanie "jedenastki".

Po przerwie przez pierwsze 10 minut dominowali na boisku gospodarze, potem coraz częściej dochodzili do głosu zawodnicy Garbarni. Strzały Piszczka (głową), Kalickiego (także głową), Kozieła i Nwachukwu minimalnie mijały jednak cel, a kapitalne uderzenie Zelka zza pola karnego w dobrym stylu obronił Dziedzic.

Wreszcie w 78. minucie Nwachukwu zagrał mocno wzdłuż bramki (bardziej strzał niż podanie), a Kalicki z bliska wpakował piłkę do siatki.

W poniedziałek 11 lutego o godzinie 16:00 na boisku przy ul. Wielickiej Garbarnia zmierzy się w sparingu z Cracovią.