Strona główna > Sporty zimowe > Łyżwiarstwo szybkie > Wiadomości Łyżwiarstwo szybkie
Łyżwiarze znów na podium, Szymański liderem PŚ2014-12-14 18:17:00

Jan Szymański zdobył złoty medal w wyścigu łyżwiarskim na 1500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen (Holandia), uzyskując czas 1.45,92. Polak powtórzył sukces sprzed tygodnia w Berlinie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

W Heerenveen polski panczenista w bezpośredniej rywalizacji na torze pokonał Kanadyjczyka Denny'ego Morrisona. Szymański rozpoczął bardzo spokojnie i fenomenalnie przebiegł ostatnie okrążenie. Jadący w ostatniej parze Holender Klejd Nuis i Norweg Sverre Lunde Pedersen nie byli w stanie go wyprzedzić.

8. Zbigniew Bródka +1.14

Bardzo dobrze pobiegli dwaj pozostali reprezentanci Polski. Konrad Niedźwiedzki uzyskał 1.46,70 i był szósty, a mistrz olimpijski na tym dystansie Zbigniew Bródka z wynikiem 1.47,06 uplasował na ósmej pozycji.

W biegu na 500 m na drugim stopniu podium stanął Artur Waś. Polak biegł w przedostatniej parze z Finem Miką Poutalą. Pewnie wygrał w 34,87 s i objął prowadzenie. Naszego panczenistę wyprzedził tylko lider klasyfikacji PŚ Rosjanin Paweł Kuliżnikow - 34,58. Trzecie miejsce zajął Holender Jan Smeekens - 35,01.