Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B)

Grębałowianka Kraków - Płomień Jerzmanowice 5-0 (3-0)

4-0 Wójcik 53
5-0 Ślęczka 78
GRĘBAŁOWIANKA
: Marosek - Gronostajski, Solecki, Łączny, Walczak - Nawrot (46 Wójcik), Piechnik (55 Ślęczka), Grzesik, Cerazy - Buźniak, Pamuła (65 Idzik).

Pierwszy kwadrans meczu był wyrównany, ale później otworzył się worek z bramkami. Gospodarze wygrali 5-0, ale mogli jeszcze do swojego dorobku dołożyć przynajmniej tyle samo goli.

Pierwsze trafienie zaliczył Pamuła w 33. minucie i była to jego rehabilitacja za wcześniej spartaczoną okazję bramkową. Pięć minut później było 2-0 po niespodziewanym uderzeniu piłki przez Grzesika z 10 metrów, ni to piętą, ni to bokiem buta, które całkowicie zmyliło obronę i bramkarza gości. Ładne trafienie na 3-0 zaliczył w 41. minucie Buźniak, uderzył mocno zza linii pola karnego lewą nogą i futbolówka poszybowała w samo "okienko".

Tuż po przerwie goście ruszyli do ofensywy i przez krótki czas uzyskali lekką przewagę, ale obrona miejscowych grała na tyle poprawnie, że piłkarze z Jerzmanowic nie potrafili wypracować sobie pozycji strzeleckiej. Za to gospodarze przeprowadzili kontrę, zamieszali przed polem karnym i wypracowali sobie rzut wolny, po którym piłka trafiła w Wójcika i wpadła do siatki. Wysokie prowadzenie 4-0 Grębałowianki w 53. minucie zapowiadało bardzo wysokie zwycięstwo, ale skończyło się na jeszcze jednym golu. W 78. minucie Ślęczka pognał lewą stroną od połowy boiska, minął obrońcę i w sytuacji "sam na sam" uderzył mocno i celnie. Wynik 5-0 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego, ale nim to nastąpiło, piłkarze gości domagali się sprawdzenia tożsamości zawodników gospodarzy po meczu. Sędzia w drodze do szatni ogłosił konfrontację, ale... nie doszło do niej, piłkarze Płomienia nie posiadali dokumentów w komplecie.

Juniorzy starsi Grębałowianki mają jeszcze dwa mecze do rozegrania w tej rundzie i obydwa u siebie, gdyż Słomniczanka poprosiła o rozegranie spotkania 8 listopada na obiekcie Grębałowianki. Ostatnie zawody odbędą się 11 listopada z LKS Niedźwiedź.