Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B)
Dwucyfrówka Pogoni w Skale (FOTO)2010-04-25 11:46:00

Przez pół godziny nie zanosiło się na klęskę skalan, którzy prowadzili nawet 2-1! Później jednak miechowianie rozkręcili się, a w II połowie dali popis gry. Aż cztery gole strzelił Mateusz Żarnowiecki, po dwa Konrad Dudek i Konrad Kula. Cała trójka dobija się do składu seniorów VI-ligowej Pogoni.

Sędziował Sławomir Radwański.
POGOŃ: Massalski (46 Wrona), Pajda (63 Chwastek), Solarz, Krupa, Mos, Kula, R. Dudek (71 Młyński), Kordas, Żarnowiecki, K. Dudek, Baran (46 Zegarek).

Gospodarze objęli prowadzenie z kontry. Wyrównał K. Dudek lobując z 5 m bramkarza. Na 2-1 strzelił Błachno - z wolnego z 20 m w "okienko". Wyrównał tym razem Kula, uderzeniem w "długi" róg. Tuż przed przerwą miechowianie pierwszy raz wyszli na prowadzenie - karnego za rękę obrońcy wykorzystał K. Dudek.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw trafił głową Pajda - po centrze R. Dudka z kornera. Potem serią, jak z automatu, popisał się Żarnowiecki, zdobywając 4 bramki w ciągu 11 minut!!! Najpierw sfinalizował kontrę w wykonaniu Kuli i K. Dudka, uderzając po "długim". Nastepnie po podaniu Kordasa "owinął" obrońcę i strzelił nad bramkarzem. Później, po podaniu Kuli, lobikiem trafił do siatki i wreszcie po akcji Chwastka ograł dwóch obrońców i uderzył celnie po ziemi.

Gola nr 9 zdobył Kula, mijając slalomem rywali, a gola nr 10 Młyński z podania Kuli.