Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > I liga
Popis Tataja, Dolcan w górę2009-10-31 16:10:00 ASInfo

Dzięki efektownemu zwycięstwu 4-0 nad Górnikiem Łęczna w 17. kolejce Unibet I ligi, ekipa Dolcanu Ząbki wskoczyła na 3. pozycję w tabeli. Mecz w Ząbkach był popisem Macieja Tataja, który trzykrotnie pokonał Jakuba Wierzchowskiego i z 12 golami został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców na zapleczu Ekstraklasy.

Podopieczni Marcina Sasala podbudowani dobrą postawą w spotkaniu 1/8 REMES Pucharu Polski z Koroną Kielce, nie dali szans gościom z Lubelszczyzny i obok Widzewa Łódź są najlepiej grającym zespołem ligi na własnym terenie - w Ząbkach udało im się zdobyć już 18 punktów w ośmiu meczach.
Zwycięstwo Dolcanu mogło być bardziej okazałe, ale w 51. minucie gry rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kosiorowski, który trafił w poprzeczkę.
W ostatnim spotkaniu tej kolejki, Warta Poznań mimo olbrzymiej przewagi i kilku znakomitych sytuacji bramkowych nie zdołała pokonać Stali Stalowa Wola.

Trwa niemoc Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Górale" zawodzą od początku sezonu i nie przełamali się także w spotkaniu z Flotą Świnoujście, który na własne życzenie przegrali 1-2. Ekipa Marcina Brosza w początkowych minutach spotkania miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła udokumentować tego bramkami. Bardzo aktywny był Piotr Bagnicki, ale jego kolejne próby nie przynosiły efektu. Dopiero dwie minuty przed przerwą "Bagno" pokonał Sergiusza Prusaka. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym strzał Damiana Świerblewskiego Prusak "wypluł" przed siebie, a Bagnicki umieścił piłkę w siatce.

Także druga połowa zaczęła się pod dyktando gospodarzy, ale z każdą minutą przewagę zaczęli osiągać piłkarze ze Świnoujścia. Najpierw w 64. minucie Jarosław Mazurkiewicz zmienił tor lotu piłki po strzale Grzegorza Skwary, co zmyliło Joachima Miklera, który nie miał szans złapać wpadającej do jego bramki piłki, a 5 minut przed końcem solowy rajd przeprowadził Damian Staniszewski, który z lewej strony wpadł w pole karne "Górali" i mierzonym strzałem w długi róg pokonał Miklera.
Schodzących z murawy piłkarzy Podbeskidzia pożegnały gwizdów i nieprzychylne śpiewy kibiców.

4-0 Tataj 63
Sędziował Rafał Greń. Żółte kartki: Dadacz, Stańczyk, Ziajki - Wierzchowski, Kojasevic, Niedziela

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Flota Świnoujście 1-2 (1-0)
1-0 Bagnicki 43
1-1 Mazurkiewicz 64
1-2 Staniszewski 85
Sędziował Michał Zając (Sosnowiec). Żółte kartki: Konieczny, Świerblewski - Rusinek.

GKP Gorzów Wielkopolski - Sandecja Nowy Sącz 0-0
Sedziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Obem - Cios. Czerwona kartka - Cios (86, 2. żółta).