Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > I liga
Bagnicki dał zwycięstwo Podbeskidziu, Warta pokonała Górnika2009-10-17 17:31:00

Po czterech spotkaniach bez zwycięstwa, w 15. kolejce Unibet I ligi przełamał się zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała, który pokonał w Gorzowie Wielkopolskim miejscowy GKP 2-1.

W 25. minucie prowadzenie Podbeskidziu zapewnił Dariusz Kołodziej, który poczęstował Janickiego swoim firmowym zagraniem - uderzeniem sprzed pola karnego, przy którym bramkarz GKP nie miał żadnych szans. Chwilę później błąd popełnił golkiper gości, Joachim Mikler, którego... przeskoczyła piłka, uderzyła w poprzeczkę, a w siatce umieścił ją Michał Ilków-Gołąb. "Góralom" zwycięstwo zapewnił przywrócony w środku tygodnia do pierwszego zespołu Piotr Bagnicki. "Bagno" w doliczonym czasie gry z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam ze Sławomirem Janickim.

Kolejną stratę punktów z rzędu zaliczył faworyzowany Górnik Zabrze. Po remisie z Łódzkim Klubem Sportowym, zabrzanie przegrali w Poznaniu z Wartą. Gospodarzom zwycięstwo dały bramki doświadczonego Piotra Reissa i bardzo skutecznego w tym sezonie Marcina Klatta, który przewodzi stawce strzelców Unibet I ligi. Goście odpowiedzieli tylko golem Mariusza Przybylskiego w 77. minucie.

Dobrą passę za to podtrzymuje GKS Katowice. Podopieczni Adama Nawałki zbierają punkty w piątym kolejnym meczu z rzędu. W sumie od czasu porażki z Widzewem Łódź w 9. kolejce zdobyli 11 "oczek". W sobotę z Bukowej odprawili z kwitkiem Flotę Świnoujście, a zwycięstwo zapewnił mu niezawodny Bartosz Iwan, który otworzył wynik spotkania oraz Adrian Napierała, który w ostatnich minutach przywrócił prowadzenie swojej drużyny po tym, jak Jacka Gorczycę pokonał Damian Staniszewski.

Wciąż niepokonany u siebie jest Dolcan Ząbki, który tym razem pokonał na własnym obiekcie Znicz Pruszków. Bramkę rozstrzygającą losy spotkania zdobył w 86. minucie wprowadzony do gry ledwie sześć minut wcześniej Stretowicz.

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie piłkarze Stali Stalowa Wola i Motoru Lublin. Ich spotkanie przy Hutniczej zakończyło się remisem 3-3, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw po golach Bartłomieja Piszczka i Pawła Wasilewskiego prowadziła "Stalówka", ale potem trzy gole z rzędu zdobyli goście. Remis ekipie Janusza Białka zapewnił w 64. minucie Cezary Czpak.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - MKS Kluczbork 0-2 (0-0)
0-1 Sobota 85
0-2 Kazimierowicz 89
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Frańczak - Jagieniak. Czerwona kartka: Skórnicki (KSZO).

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2-4 (0-2)

0-1 Berliński 17
0-2 Bębenek 41
0-3 Aleksander 64
1-3 Lasocki 77
2-3 Sielewski 83,  karny)
2-4 Zawadzki 90+3
ędziował: Erwin Paterek (Lublin). Żółte kartki: Pacan (dwie) - Cios, Różalski. Czerwona kartka: Pacan (89, 2. żółta)

4-2 Surdykowski 84
Sędziował Michał Zając (Sosnowiec). Żółta kartka: Łakomy (ŁKS)

GKP Gorzów Wielkopolski - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 (1-1)
0-1 Kołodziej 25
1-1 Ilków-Gołąb 30
1-2 Bagnicki 93
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Kaczmarczyk, Wojciechowski, Andruszczak - Cienciała, Matus.

GKS Katowice - Flota Świnoujście 2-1 (1-0)
1-0 Iwan 15
1-1 Staniszewski 79
2-1 Napierała 87
Sędziował Mariusz Podgórski (Wrocław). Żółte kartki: Uszalewski, Plewnia (GKS).

Dolcan Ząbki - Znicz Pruszków 2-1 (1-1)
0-1 Kaczmarek 17
1-1 Tataj 27
2-1 Stretowicz 86
Sędziował: Marek Karkut (Warszawa). Żółte kartki: Owczarek (dwie), Maciej Rybaczuk, Kaczmarek (Znicz).

Warta Poznań - Górnik Zabrze 2-1 (0-0)
1-0 Reiss 51
2-0 Klatt 63
2-1 Przybylski 77
Sędziował: Jacek Walczyński (Lublin). Żółte kartki: Bonin, Danch (Górnik).

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 3-3 (2-2)
1-0 Wasilewski 4
2-0 Piszczek 32
2-1 Syroka 43
2-2 Lebioda 45 (samobój)
2-3 Wojdyga 60
3-3 Czpak 64
Sędziował: Marcin Słupiński  (Sieradz). Żółte kartki: Mychalczuk, Uwakwe - Kalinowski, Białek, Król.

Aktualizacja 21:13