Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)
ABC Kraków: Wiadomo i nie wiadomo kto spadnie...2013-06-23 22:31:00

Znane są już wszystkie zespoły, który w krakowskich klasach A, B i C zajęły miejsca premiowane awansem. W większości wiadomo też już kto spadnie na niższy szczebel, ale jest jeszcze sporo niewiadomych...


Ilość spadających drużyn zależy od tego co się wydarzy w wyższych ligach, tyle że na razie nie wiadomo na przykład czy licencję na II ligę otrzyma Unia Tarnów. Gdyby miała grać w III lidze, to spaść mogłaby Janina Libiąż (chyba że Przebój Wolbrom nie dostanie licencji na ten poziom rozgrywkowy...). Degradacją zagrożony jest także Dalin Myślenice i Bocheński KS, bo wciąż nie zapadła decyzja ile zespołów będzie występować w nowym sezonie III ligi. Z kolei spadek Czarnych Staniątki i Borku Kraków z IV ligi pociągnąłby w dół drużyny z krakowskich okręgówek z miejsca 14 (15, 16 i 17 spadną bez względu na okoliczności).


Tak czy owak, z V ligi do krakowskiej A klasy może spaść 5 lub 6 zespołów. Przy założeniu, że w sezonie 2013/14 w A klasie mają występować 42 drużyny (3x14), w tym powracający z podokręgu myślenickiego Krakus Swoszowice, oznacza to, że na pewno opuszczą ją drużyny, które zajęły 12. miejsce. Bardzo możliwy jest baraż o utrzymanie z udziałem zespołów z miejsca 11.


W B klasie degradacja może dotknąć w sumie 10-11 zespołów. Oznacza to, że spadną ostatnie trzy, a czwarte od końca prawdopodobnie czekają baraże.


A klasa - awanse:

A1 Kraków: Michałowianka Michałowice

A2 Kraków: Prokocim Kraków

A3 Kraków: Kaszowianka Kaszów (może nie dostać licencji ze względu na brak drużyn młodzieżowych)


A klasa - spadki:

A1 do B: Spartak Charsznica i Spartak Wielkanoc-Gołcza + LKS Niedźwiedź

A2 do B: Dąbski Kraków i Niegoszowianka Niegoszowice + Płomień Jerzmanowice

A3 do B: Borkowianka Borek Szlachecki, Płomień Kostrze + LKS Libertów


B klasa - awanse:

B1 Kraków: Galicja Raciborowice i Wierzbowianka Wierzbno

B2 Kraków: Iskra Czułów i Maszycanka Maszyce

B3 Kraków: Pychowianka Kraków i Rybitwy Kraków


B klasa - spadki:

B1 do C: Olimpia Czaple Wielkie i Tytan Polekarcice + Słomniczanka II Słomniki

B2 do C: Fitball Szklary i Bronowicki Kraków + Prądniczanka II Kraków

B3 do C: Polonia Kraków i Powiśle Ochodza + Sparta Przeginia Duchowna


C klasa - awanse:

C1 Kraków: Polonia Więcławice, Tonianka Tonie i LKS Polanowice

C2 Kraków: Błękitni II Modlnica, Górzanka Nawojowa Góra i Nadwiślan Rusocice


ST

Aneks do Regulaminu rozgrywek - Podokręg Kraków

Awanse w wyniku zakończenia sezonu rozgrywkowego.

1) Z każdej grupy Klasy A I, A II, A III awansuje do klasy okręgowej zespół z I miejsca w tabeli.

2) Z każdej grupy Klasy B I, B II, B III awansują do Klasy A zespoły z I i II miejsca w tabeli.

3) Z każdej grupy Klasy C I, C II awansują do Klasy B zespoły z I, II i III miejsca w tabeli.


Spadki w wyniku zakończenia sezonu rozgrywkowego.

1) Z grupy klasy A I, A II , A III spadają do B Klasy zespoły z miejsc 13, 14. Większa ilość spadających zespołów z Klas A zależna będzie od ilości drużyn, które spadną z lig wyższych lub zostaną wycofane z lig wyższych w trakcie rozgrywek oraz drużyn przesuniętych z innych podokręgów PPN według przynależności terytorialnych struktur związkowych, gdyż w kolejnym sezonie rozgrywkowym 2013/2014 Klasy A I, A II, A III liczyć będą po 14 zespołów.

2) W przypadku, gdy liczba drużyn po zakończeniu sezonu 2012/2013 (po uwzględnieniu regulaminowych spadków i awansów) przekroczy 42 drużyny we wszystkich Klasach A, zostaną przeprowadzone mecze barażowe między drużynami z kolejnych równorzędnych miejsc spadkowych każdej z grup Klasy A tak, aby każda z grup Klasy A w sezonie rozgrywkowym 2013/2014 liczyła po 14 drużyn.

3) W przypadku, gdy liczba drużyn po zakończeniu sezonu 2012/2013 (po uwzględnieniu regulaminowych spadków i awansów) we wszystkich Klasach A będzie mniejsza niż 42, w celu uzupełnienia ilości drużyn, zostaną przeprowadzone mecze barażowe między 

drużynami z kolejnych równorzędnych najwyższych miejsc w poszczególnych tabelach grup Klasy B tak, aby każda z grup Klasy A w sezonie rozgrywkowym 2013/2014 liczyła po 14 drużyn.

4) Kwalifikację do zawodów barażowych Klas A I, A II, A III, B I, B II, B III sporządza Komisja Gier PPN Kraków na podstawie tabel końcowych rozgrywek mistrzowskich po zakończeniu sezonu 2012/2013. Komisja Gier PPN Kraków, po zakończeniu rozgrywek 

mistrzowskich sezonu 2012/2013 zarządza rozegranie zawodów barażowych pomiędzy drużynami w celu wyłonienia jednej lub większej ilości drużyn spadających do Klasy B lub awansujących do Klasy A na sezon rozgrywkowy 2013/2014.

5) Z grupy klasy B I spadają do C Klasy zespoły z miejsc 14, 15, a z grup klasy B II oraz klasy B III spadają do C Klasy zespoły z miejsc 13, 14. Większa ilość spadających zespołów zależna będzie od ilości drużyn, które spadną z lig wyższych lub zostaną wycofane z lig wyższych w trakcie rozgrywek oraz drużyn przesuniętych z innych podokręgów PPN według przynależności terytorialnych struktur związkowych, gdyż w kolejnym sezonie rozgrywkowym 2013/2014 Klasy B I, BII, B III liczyć będą po 14 

zespołów.

6) W przypadku, gdy liczba drużyn po zakończeniu sezonu 2012/2013 (po uwzględnieniu regulaminowych spadków i awansów) przekroczy 42 drużyny we wszystkich Klasach B, zostaną przeprowadzone mecze barażowe między drużynami z kolejnych miejsc 

spadkowych każdej z grup Klasy B tak, aby każda z grup Klasy B w sezonie rozgrywkowym 2013/2014 liczyła po 14 drużyn.

7) Kwalifikację do zawodów barażowych Klas B I, B II, B III, C I, C II sporządza Komisja Gier PPN Kraków na podstawie tabel końcowych rozgrywek mistrzowskich po zakończeniu sezonu 2012/2013. Komisja Gier PPN Kraków, po zakończeniu rozgrywek mistrzowskich sezonu 2012/2013 zarządza rozegranie zawodów barażowych pomiędzy drużynami w celu wyłonienia jednej lub większej ilości drużyn spadających do Klasy C lub awansujących do Klasy B na sezon rozgrywkowy 2013/2014.
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty