Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)
Pogoń Miechów i drużyny z powiatu przechodzą do Olkusza2012-06-09 11:10:00 RK

Pogoń Miechów ma zamiar przenieść się z A klasy krakowskiej do A klasy olkuskiej. W strukturach podokręgu olkuskiego chce grać od nowego sezonu także około dziesięciu innych klubów powiatu miechowskiego.


Pisaliśmy niedawno o idei zawiązania podokręgu olkusko-miechowskiego. Nie dojdzie do tego, Podokręg olkuski pozostanie olkuskim, natomiast bliska powstania jest tzw. delegatura miechowska działająca w jego ramach. W przyszłym tygodniu zainteresowane kluby mają skierować do MZPN, Podokręgu Krakowskiego i Olkuskiego pisemne deklaracje dotyczące chęci zmiany przynależności i sprawa zacznie swój bieg proceduralny.

Kluby powiatu miechowskiego są już po wstępnych rozmowach z kierownictwem Podokręgu Olkusz. Planuje się, że Pogoń Miechów będzie od sezonu 2012/13 występować w A klasie olkuskiej, natomiast z pozostałych zespołów powiatu zostanie utworzona B klasa, tzw. miechowska.

B klasę miechowską tworzyłyby następujące drużyny:
Z obecnej B klasy krakowskiej - Spartak Wielkanoc-Gołcza, Energia Kozłów (?), Strażak Przybysławice, Olimpia Czaple Wielkie, Jaxa Jaksice
Z obecnej C klasy krakowskiej - Czapla Czaple Małe, Northstar Miechów, Nidzica Słaboszów, Zryw Przesławice
Skład uzupełnić ma Pogoń II Miechów.

Występujący w A klasie krakowskiej inny zespół powiatu miechowskiego - Jastrzębiec Książ Wielki nie podjął jeszcze decyzji, gdzie będzie grał w nowym sezonie. Podjęły ją natomiast drużyny Spartaka Charsznica (beniaminek A klasy) i Kapitolu Racławice (beniaminek B klasy), które pozostaną w strukturach Podokręgu PN Kraków.


RK


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty