Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)
W C-klasowym Zrywie sześciu piłkarzy grało na lewo2012-02-26 01:35:00

Dopiero w lutym tego roku Komisja Dyscypliny Podokręgu Kraków wydała komunikat o karach nałożonych po meczu C klasy (gr. I) rozegranym pięć miesięcy temu. Spotkanie pomiędzy Strażakiem Sułkowice a Zrywem Przesławice jakie odbyło się 10 września 2011, zakończyło się wygraną gości 5-1, ale okazało się, że w ich zespole aż sześciu zawodników grało na lewo...


Wyszło na jaw, że Zryw skomponował sobie jedenastkę w większości złożoną z graczy innych drużyn. W meczu ze Strażakiem w ekipie z Przesławic wystąpiło w sumie sześciu nieuprawnionych zawodników: Andrzej Rolka (Jaxa Jaksice, BI), Wojciech Świdziński (Spartak Wielkanoc-Gołcza, BI), Kazimierz Świdziński (Olimpia Czaple Wielkie, BI), Damian Surma (Spartak Wielkanoc-Gołcza BI), Paweł Surma (Pogoń Miechów, trampkarz) i Piotr Surma (Pogoń Miechów, trampkarz).

Decyzją Komisji Dyscypliny Podokręgu czwórka seniorów została odsunięta od gry w swoich zespołach na dwa miesiące, a dwaj trampkarze na miesiąc.

Ukarany został również sędzia. Jakub Lorenc dostał na 2 miesiące zakaz prowadzenia spotkań za brak znajomości przepisów sędziowskich i regulaminu rozgrywek seniorów na sezon 2011/2012 oraz niedopełnienie obowiązków przy wypełnieniu sprawozdania z meczu. Kara biegnie od 10 lutego 2012 w meczach mistrzowskich.

Zryw Przesławice ma zapłacić karę finansową w wysokości 150 złotych za wystawienie do zawodów nieuprawnionych zawodników.

Komisja Dyscypliny wnioskowała do Komisji Gier Podokręgu Kraków o zweryfikowanie wyniku z boiska (1-5) na obopólny walkower dla obu drużyn. KG nie poinformowała jeszcze o swojej decyzji.

Warto dodać, że z postępowania dotyczącego meczu Strażaka ze Zrywem został wyłączony przewodniczący Komisji Dyscypliny Podokręgu Kraków Adam Zgłobik, który jest prezesem klubu z Sułkowic.

ppnk, st

Obopólny walkower

Komisja Gier Podokręgu PN Kraków zweryfikowała wynik meczu jako obopólny walkower, gdyż - jak się okazało - również w zespole Strażaka występowali nieuprawnieni zawodnicy...

 

st

 

Aktualizacja 3.03.2012 20:21
WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty