Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)
Jarosław Marfiak nowym prezesem krakowskiego Podokręgu2012-05-21 19:30:00 RK

Jarosław Marfiak został dziś wybrany nowym prezesem Podokręgu Piłki Nożnej w Krakowie. Działacz Clepardii zastąpił Edwarda Iwańskiego, którego pokonał 43:31 w tajnym głosowaniu podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego.


Do nowego zarządu Podokręgu PN Kraków wybrani zostali:
Kazimierz Śliwiński (delegat Wisły Rząska)
Piotr Musialik (Liszczanka Liszki)
Tadeusz Skwarczeński (Potok Więckowice)
Andrzej Dziedzic (Grębałowianka Kraków)
Dariusz Marzec (Wisła SA Kraków)
Aleksander Kawiorski (Jadwiga Kraków)
Jerzy Kowalik (Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów)
Piotr Piątek (Świt Krzeszowice)
Wojciech Jobczyk (Albertus Kraków)
Henryk Figiel (Akademia Piłkarska Gołcza)
Jerzy Płonka (Orzeł Bębło)
Łukasz Krupa (Piast Skawina)
Sławomir Jedynak (Płomień Kostrze)

Tych 13 kandydatów zaproponował nowy prezes, zostali wybrani przez Walne większością głosów.


Do Komisji Rewizyjnej wybrani zostali:
Ewa Bieszczanin (Strzelcy/Korona Kraków), Andrzej Kasprzyk (Błękitni Modlnica) i Andrzej Grzywacz (Bronowicki Kraków).


Wybrano też 21 delegatów Podokręgu na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MZPN:
46 głosów - Tomasz Musiał (Kolegium Sędziów)
41 - Jerzy Kowalik (Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów)
41 - Piotr Musialik (Liszczanka Liszki)
39 - Jarosław Marfiak (Clepardia Kraków)
39 - Andrzej Sykta (Partyzant Dojazdów)
38 - Sebastian Krasny (Kolegium Sędziów)
38 - Dariusz Marzec (Wisła SA Kraków)
37 - Andrzej Dziedzic (Grębałowianka Kraków)
37 - Sebastian Mucha (Kolegium Sędziów)
36 - Józef Wajda (Orzeł Piaski Wielkie)
35 - Tadeusz Skwarczeński (Potok Więckowice)
34 - Jacek Doniec (Proszowianka Proszowice)
32 - Artur Gaweł (JKS Zelków)
32 - Bronisław Mazur (Milenium Skawina)
31 - Wojciech Jobczyk (Albertus Kraków)
30 - Ewa Bieszczanin (Strzelcy/Korona Kraków)
30 - Henryk Figiel (Akademia Piłkarska Gołcza)
30 - Aleksander Kawiorski (Jadwiga Kraków)
30 - Jerzy Płonka (Orzeł Bębło)
29 - Edward Iwański (Sportowiec Modlniczka)
29 - Kazimierz Śliwiński (Wisła Rząska)
Rezerwowi:
28 - Tadeusz Gątkiewicz (Jutrzenka Giebułtów)
27 - Andrzej Grzywacz (Bronowicki Krakó)
26 - Józef Kozłowski (Nadwiślan Kraków)
26 - Zbigniew Lach (Prokocim Kraków)
Mniejszą ilość głosów otrzymali:
Wiesław Bartosik (Victoria Kraków)
Tadeusz Bronowski (Iskra Czułów)
Tadeusz Filipek (Ekler Baranówka)
Łukasz Krupa (Piast Skawina)
Jan Popiołek (Płomień Kościelec)
Stanisław Wójcik (Maszycanka Maszyce)
W sumie w wyborach na delegatów na zjazd MZPN kandydowało 31 osób.


Sensacją była porażka wiceprezesa MZPN i członka zarządu PZPN Zbigniewa Lacha.

Zapiski z Walnego

Na Walnym stawiło się 74 delegatów spośród 147 uprawnionych. Być może frekwencja byłaby wyższa niż 50-procentowa gdyby termin zebrania ustalono na późniejszą godzinę niż 16.30 (II termin). Dla pracujących delegatów z wielu miejscowości spoza Krakowa przyjazd o tak wczesnej porze był zapewne mało możliwy...

Do prezydium Walnego zostali zaproszeni: prezes MZPN Ryszard Niemiec, wiceprezesi MZPN Jerzy Kowalski i Zbigniew Lach, szef Wydziału Szkolenia MZPN Lucjan Franczak oraz b. prezes Podokręgu i b. sędzia Wiesław Bartosik. Zebraniu przewodniczył Stanisław Wójcik.

Zanim zaczęły się sprawozdania, dyskusje i wybory, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w ostatnich 15 miesiącach (od poprzedniego Walnego) działaczy piłkarskich - Zbigniewa Dziadkowca, Romana Rupalskiego, Józefa Szewczyka, Mieczysława Węgrzyna, Włodzimierza Ziołowicza i Stanisława Syrdy.

W sprawozdaniu z działalności Podokręgu dotychczasowy prezes Edward Iwański podkreślił, że krakowski Podokręg jest najliczniejszy w Małopolskim Związku Piłki Nożnej. Zrzesza 140 klubów – prowadzi rozgrywki w klasach A, B i C seniorów (każda po 3 grupy), I, II i III lidze juniorów starszych, I i II lidze juniorów młodszych, I, II, III, IV i V lidze trampkarzy, I, II, III i IV lidze młodzików, prowadzi też współzawodnictwo orlików i żaków. Ponadto ok. 25 klubów z Krakowa i powiatu krakowskiego uczestniczy w rozgrywkach prowadzonych przez ościenne podokręgi – wielicki, chrzanowski, myślenicki, wadowicki. Niektóre, jak ostatnio Nadwiślan Rusocice, czy nieco wcześniej Libertów wracają do „macierzy”.

W klubach biorących udział w rozgrywkach organizowanych przez Podokręg zarejestrowano w sezonie 2011/2012 3364 seniorów, 1166 juniorów starszych, 983 juniorów młodszych, 1206 trampkarzy, 1015 młodzików, 604 orlików i 178 żaków. Rozgrywają oni zawody na 145 boiskach. Dla porównania w całym Podlaskim Związku Piłki Nożnej w 5 grupach klas: okręgowej, A i B rozgrywek seniorskich uczestniczy 69 drużyn, a w Świętokrzyskim ZPN występuje 99 drużyn seniorów w 8 grupach od klasy okręgowej do klasy B.

W wyniku reorganizacji rozgrywek, w sezonie 2011/2012 podokręg nie prowadzi rozgrywek klasy okręgowej, które przejął Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Kolegium Sędziów zrzesza obecnie 359 sędziów, w tym rzeczywistych – 287, próbnych - 72 oraz 37 obserwatorów.

- Choć sport jest domeną ludzi młodych, coraz trudniej pozyskiwać młodzież do działalności w strukturach podokręgu. Mimo starań prezesa i pozostałych członków zarządu młodzi nie garną się do tej pracy - zakończył swoje wystąpienie Edward Iwański.

Dyskusja nad sprawozdaniem prezesa była bardzo krótka. Ograniczyła się właściwie do pytania zadanego przez Kazimierza Śliwińskiego z Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów (ale delegata Wisły Rząska) o to, co Podokręg zrobił, by przeciwdziałać regresowi w grupach młodzieżowych.

Po lapidarnym sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej, która nie stwierdziła uchybień i nieprawidłowości wybrano formę głosowania przy wyborze władz. Forma tajna wygrała z jawną 33:21.

Na prezesa zaproponowano dwóch kandydatów. Kazimierz Śliwiński zgłosił Jarosława Marfiaka, a Tadeusz Bronowski Edwarda Iwańskiego.

Jarosław Marfiak zaznaczył na wstępie, że stara się o wybór po raz drugi i ma nadzieję, że tym razem pójdzie mu lepiej.

- Byłem zawodnikiem Clepardii do 30. roku życia, później działaczem tego klubu, jestem nim zresztą do dziś. Dwukrotnie pełniłem funkcję prezesa, udało mi się "dźwignąć" infrastrukturę Clepardii, powstało parę obiektów. Jestem działaczem MZPN już drugą kadencję. W pierwszej byłem przewodniczącym Wydziału Dyscypliny. Udało mi się też w tamtym okresie wprowadzić komputeryzację. Obecnie między innymi zajmuję się organizacją krakowskiej ligi oldbojów - mówił o sobie Jarosław Marfiak.

- Jeśli chodzi o działalność w podokręgu, to chciałbym skupić się na dwóch zadaniach. Pierwsze to sprawy wewnętrzne, organizacyjne. Drugie dotyczy klubów, ograniczenia ich kosztów. Chciałbym, aby w związku pracowali działacze kompetentni i doświadczeni - kreślił plan działania kandydat na prezesa.

Edward Iwański stwierdził, że - w przeciwieństwie do kontrkandydata - w żadnym klubie nie pracował. Za to prowadził jako sędzia 753 mecze, w tym 113 na szczeblu centralnym. Przez trzy kadencje zasiadał w zarządzie Kolegium Sędziów PZPN, trzykrotnie był prezesem Kolegium Sędziów w Krakowie. Wśród jego planów działania w podokręgu było m.in. zacieśnienie współpracy z Wydziałem Szkolenia MZPN, a także poprawa szkolenia sędziów. Na koniec życzył dobrego głosowania dla dobra piłki nożnej w Krakowie.

W tajnych wyborach 43 osoby zagłosowały na Marfiaka, 31 na Iwańskiego.

- To co obiecywałem, zrealizuję - powiedział po wyborze nowy prezes. - Chciałbym, aby kontakt z klubami był taki jaki powinien być. Mój telefon będzie jawny. Będę odpowiadał na problemy klubów, nad każdym tematem się pochylę...

Edward Iwański pogratulował następcy. - Startowałem w tych wyborach, bo nie mogłem zawieść członków zarządu. Po kilkudziesięciu latach pracy w piłce nie mam sobie nic do zarzucenia. Ale teraz do młodych świat należy - powiedział ustępujący prezes.


RK
marfiak.jpg
dsc_3305.jpg
dsc_3303.jpg
prezydium.jpg
musial.jpg
marfiak2.jpg
dsc_3297.jpg
dsc_3298.jpg
konieczny.jpg
iwanskia.jpg


WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty