Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)
Northstar przełamał złą passę2011-09-11 11:03:00

Poprzednie trzy spotkania miechowianie przegrywali z Kapitolem, w sobotę przełamali tę złą passę. Dzięki zwycięstwu zostali liderem C klasy (gr. I).

Northstar Miechów - Kapitol Racławice 3-1 (1-0)

1-0 Michał Ordys (wolny)
1-1 ???
2-1 Michał Ordys (wolny)
3-1 Mateusz Latos

Sędziował Radosław Brózda.
NORTHSTAR: Gortal, Winiarski, Korfel, Stempel (70 Rosa), Płoszaj (30 Sado), D. Latos, Szczepka (75 A. Toniarz), J. Toniarz (50 Filus), M. Latos, M. Ordys, Sokół.

Po pierwszym gwizdku arbitra obie drużyny rzuciły się do ataku. W 10. minucie sędzia Radosław Brózda odgwizdał rzut wolny za niesportowe słownictwo jednego z graczy Kapitolu. Piłkę na 25. metrze ustawił M. Ordys i pięknym strzałem w "okienko" dał prowadzenie swojej drużynie. "Kosynierzy" też mieli swoje okazje, najlepszą zmarnowali w 35. minucie. Prawie wszyscy sądzili, że sędzia odgwiżdże spalonego, ale gwizdek się nie rozgległ i najszybciej do piłki dobiegł napastnik Kapitolu. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak Gortal, który do końca pierwszej połowy pozostał niepokonany.

Druga połowa zaczęła się od zmasowanej ofensywy drużyny gości. Po jednym z ataków byli bliscy strzelenia bramki, jednak piłka trafiła w słupek. Chwilę później Korfel sfaulował napastnika Kapitolu i sędzia wskazał na "wapno". Gortal wyczuł intencje strzelającego i był bliski obronienia karnego, ale jednak futbolówka wpadła do siatki.

Podrażniło to ambicję gospodarzy i raz po raz zaczęli szturmować bramkę "Kosynierów". Po jednej z akcji w okolicach pola karnego padł D. Latos i sędzia ogwizdał faul. Do piłki podszedł znów M. Ordys, strzelił, bramkarz ją odbił, a ze skuteczną dobitką pospieszył M. Latos. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany. Co się odwlecze to nie uciecze... Z podobnego miejsca Northstar znów miał rzut wolny, z którego kapitan miechowian pięknym strzałem w "okienko" po raz drugi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Northstarowi było mało. W 70. minucie prawą stroną pognał debiutujący w drużynie miechowskiej Sado, wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie przeciął bramkarz. Odbił futbolówkę, doszedł do niej M. Latos i podwyższył na 3-1. Tym razem bramka została zdobyta prawidłowo. Kapitol już do końca meczu nie był w stanie zmienić wyniku.

Miechowianie zagrali ambitnie, mądrze, naprawdę miłą dla oka piłkę. Na słowa uznania zasłużył arbiter Radosław Brózda, który nie dał wejść sobie na głowę i pewnie podejmował decyzje. Udany debiut w drużynie Northstaru zaliczył pozyskany tego lata z Jaksy Jaksice Krzysztof Sado.

northstar-miechow.futbolowo.pl (major_XIII)