Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)

Czarni Staniątki - Sparta Winiary 5-1 (2-1)

4-1 Satała
5-1 Gawlik
CZARNI:
Gaudyn - Perdał, Osielczak, Błachacz, Maciaszek, Starowicz, Socha (55 Satała), Gawlik, Rożek, Sikora - Łach (70 R. Klima).

Pierwszego gola dla Czarnych zdobył Łach z dobitki po strzale Sochy w słupek. Sparta wyrównała, po czym na 2-1 dla zespołu ze Staniątek strzelił Gawlik, finalizując zespołową akcję.

Po przerwie podwyższył Rożek, który z wolnego uderzył obok muru. Później Satała dostał prostopadłą piłkę z głębi pola za obrońców i podciął ładnego loba nad bramkarzem. Wynik ustalił Gawlik.

Czarni poradzili sobie z drużyną z Winiar mimo że grali bez... bramkarza. Etatowy golkiper był nieobecny ze względów osobistych, zastąpił go więc z konieczności zawodnik z pola - Gaudyn i radził sobie całkiem nieźle.

- Goście zaskoczyli nas do przerwy, grali fajną piłkę, aż dziw, że są tak nisko w tabeli. Wygraliśmy wysoko, ale wcale nie było łatwo. Gola na 3-1 zdobyliśmy dopiero w 68. minucie. Dopiero pod koniec rywale opadli z sił - skwitował Piotr Gruszka, trener Czarnych.