Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > A klasa (Wieliczka)

4-1 Stawarz 65
4-2 Świąder 80
GDOVIA:
Pasiut - Mierzeński, Strojek, Piwowarczyk, Wójcik – Ponisz (55 Szostak), Stawarz, Pałka, Augustyniak (70 Zawada) - Wąsowicz, Kupiec.

Ostatni mecz sezonu dostarczył wiele emocji - płynnych akcji i bramek było bez liku. Dominował zespół Gdovii.

Gospodarze rozpoczęli mecz z przytupem. Już w 1. minucie, po rajdzie skrzydłem, Augustyniak dograł piłkę wzdłuż bramki do Ponisza, a ten płaskim strzałem pokonał Muchę. Goście odpowiedzieli niebawem, gdy Bystroń uderzył z okolic szesnastki.

Kolejny gol dla Gdovii padł po indywidualnej akcji Wąsowicza, który najpierw wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a wyrzucony poza pole bramkowe zagrał na 6. metr do Kupca, który dopełnił formalności. Tuż przed przerwą, po kolejnej akcji skrzydłem Augustyniaka, Kupiec strzelił z kilku metrów na 3-0. W tej odsłonie rywale dwukrotnie jeszcze zagrozili bramce Pasiuta, ale ten bronił bardzo pewnie.

W 65. minucie Augustyniak zaliczył 3. asystę, po jego dośrodkowaniu gola głową zdobył bardzo aktywny Stawarz. W szeregi gospodarzy wkradło się rozluźnienie, co wykorzystali goście zdobywając gola w 80. minucie - Świąder, po zamieszaniu w piątce, dopełnił formalności. Gospodarze mieli jeszcze kilka akcji bramkowych, ale nie szła z nimi w parze skuteczność.