Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Podhale)

Babia Góra Lipnica Wielka – Orkan Raba Wyżna 2-2 (1-1)

1-0  Jazowski 7, 1-1 Zubek 1-2 Bochniak 53 2-2 G. Skoczyk 55
Sędziował Roman Baran (Witów). Żółte kartki: Ciesielka, Filipiak.
BABIA GÓRA:
Karkoszka – A. Mikłusiak, Jazowski, Michalak, T. Mikłusiak, S. Skoczyk, G. Skoczyk, Kudzia (65 Brenkus), G. Lach, Węgrzyn (55 Kramarz), T. Lach.
ORKAN: M. Szklarz – Mateusz Czyszczoń, Możdżeń, Michał Czyszczoń, Filipiak (70 Chrobak), Ciesielka, Traczyk (70 Polczak), Teper, Rapta, Bochnak, Zubek.

Beniaminek nie przestraszył się zespołu, który w ostatnich latach grywał w szóstej lidze. Prowadzenie podopieczni Stanisława Wojtusiaka zdobyli w 7 minucie z rzutu wolnego. Uderzenie Jazowskiego z 40 metrów wpadło tuż  przy słupku do bramki. To historyczny gol, bo pierwszy w tej klasie rozgrywkowej zdobyty przez Babią Górę. Goście rzucili się do odrabiania strat. W 11 minucie Zubek chytrze uderzył z wolnego i Karkoszka w trudem sparował piłkę na róg. 7 minut później było już 1-1. Ten sam gracz ograł obrońcę i po rykoszecie umieścił piłkę w „okienku”.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla miejscowych. Aktywny Zubek wykonywał wolnego z 30 metrów; bramkarz wypuścił piłkę z rąk i Bochnak z prezentu zrobił właściwy użytek. Bliski wyrównania był G. Lach, którego główka po rzucie rożnym minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Za moment znowu Zubek namieszał w szeregach obronnych lipniczan, na szczęście dla gospodarzy  Ciesielka przestrzelił. Ale odpowiedź gospodarzy była piorunująca. Wyprowadzili kontratak. Z  lewej strony  G. Lach wrzucił piłkę w pole karne, a G. Skoczyk precyzyjnie ją przyjął i z 6 metrów nie dał szans bramkarzowi.