Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > A klasa (Podhale)
Fatalne warunki na podhalańskich boiskach klasy A2010-05-12 22:42:00

Obfite opady deszczu przed rozpoczęciem środowej, zaległej  kolejki (z 11 kwietnia) sprawiły, iż warunki do gry były na większości boisk fatalne. W ciekawym meczu podhalańskiej klasy A, Huragan Waksmund pewnie pokonał Granit Czarna Góra.

Huragan Waksmund – Granit Czarna Góra 2-1 (0-0)

1-0 B. Drożdż 70
2-0 Handzel 80
2-1 Zygmuntowicz 90+2

Sędziował  Czesław Żądło z Rokicin Podhalańskich. Żółte kartki: K. Rogal, A. Mroszczak, Cyrwus – P. Sarna, A. Gogola, Z. Milon, J. Hełdak.
HURAGAN: Rejczak – Kalisz, W. Waksmundzki, Handzel, K. Rogal, Cyrwus, Budz, A. Mroszczak, P. Bryja, B. Drożdż (90 Garbacz), Sz. Drożdż (60 Oraczko).
GRANIT: P. Gogola – Zygmuntowicz, J. Hełdak (83 Kowalczyk), J. Milon, Pawlica, M. Sarna, J. Sarna (17 Kiernoziak), A. Gogola, K. Sarna, P. Sarna, Sz. Twardosz (76 Z. Milon).

Pierwsze 20 minut to badanie sił. Sygnał do zmiany scenariusza dał K. Rogal, którego dośrodkowanie spadło na 14 metr na głowę Cyrwusa, ale tylko jęk zawodu przeszył stadion. Za moment gospodarze wykonywali rzut rożny. Goście wybili piłkę zbyt krótko, dopadł jej na 16. metrze K. Rogal i minimalnie chybił. W 29 minucie akcję zainicjował prawą stroną A. Mroszczak, który wypuścił w bój Sz. Drożdża, a ten huknął z 20 metrów i bramkarz z wielkim trudem zapobiegł nieszczęściu. W końcówce odsłony przebudzili się przyjezdni, którzy mieli dwie szanse na objęcie prowadzenia. W 33 minucie K. Sarna przymierzył z 30 metrów i piłka szybowała w okienko. Rejczak popisał się cudowną interwencją, ekspediując futbolówkę na róg.  7 minut później  piłka jak po sznureczku wędrowała od nogi Zygmuntowicza do Sz. Twardosza i na głowę P. Sarny, by zatrzymać się na poprzeczce.
Kibice na bramki czekali aż do 70 minuty. Wtedy wolnego z narożnika pola karnego wykonywał A. Mroszczak na krótki słupek. Znalazł się  tam B. Drożdż i głową wpakował futbolówkę  do siatki. 10 minut później było już 2-0. Ładną akcję  przeprowadził Budz wypuścił w bój Handzla, a ten z 11 metrów trafił do siatki. Nim piłka zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od słupka. W 90 minucie gospodarze mieli jeszcze dwie okazje, by podwyższyć prowadzenie, ale ani Garbacz, ani Oraczko nie zdołali je wykończyć. W 3. minucie doliczonego czasu gry K. Sarna dośrodkował na głowę Zygmuntowicza i ten za moment utonął w objęciach kolegów.

W pozostałych środowych meczach:

Czarni Czarny Dunajec – Lubań Tylmanowa 1-1 (0-0)

0-1 J. Noworolnik 65
1-1 M. Głowacz 90

Skawianin Skawa – ZOR Frydman 1-1 (1-0)

1-0 Bogdał 43
1-1 Fryc 85

Sokolica Krościenko – Bystry Nowe Bystre 1-1 (0-1)

0-1 Prokop 27
1-1 Wojtyczka 65

Wiatr Ludźmierz – Jarmuta Kolex Szczawnica 1-2 (1-1)

0-1 Sz. Michalik 4
1-1 W. Siuta 26
1-2 Kaliciecki 61

Orkan Raba Wyżna – Babia Góra Lipnica Wielka 6-4 (3-1)

Bramki: Traczyk 12, 83, Możdżeń 70, 71, Teper 20, Cieślak 32 – Polaczek 41, 55, Kramarz 80, Kucek 89.

Lepietnica Klikuszowa – LKS Szaflary 1-2 (1-0)

1-0 Antolec 40
1-1 F. Kaminski 58